Hoş geldiniz!

Forumumuza Kayıt Olarak, Açmış olduğumuz konulara erişebilir Ve Topluluğumuza Katılabilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol! Giriş yap

Milli Türk ırkı Üstündür !

• Konbuyu başlatan alemextra 
  • Başlangıç tarihi
alemextra Çevrimdışı

alemextra 

Admin
Admin
Ayın En iyi Posteri
30 Ara 2023
9,175
2
38
konya

TÜRKLER HAKKINDA SÖYLENENLER

Insanlari yücelten iki büyük meziyet vardir: Erkegin cesur kadinin namuslu olmasi. Bu iki meziyetin yaninda hem erkegi. hem kadini sereflendiren bir meziyet vardir. Icabinda tereddütsüz canini feda edebilecek kadar vatanina bagli olmak. Iste Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardir. Bundan dolayidir ki Türkler öldürülebilir. lakin maglup edilemezler"
Napoleon Bonaparte - Fransiz Imparatoru

"Türklerden bahsediyorum... Düsmanina saldirirken amansiz bir kasirgaya. korkunç bir denize ve insafsiz bir yildirima benzeyen Türk; dost yaninda ve silahsiz düsman karsisinda bir seher yelidir. berrak bir göldür. Gönül açan bu yeli yildirma. göz kamastiran bu gölü coskun bir denize çevirmek tabiati
da inciten bir gaflet olur."
Tasso - Italyan Sair

"Bütün milletler arasinda en namuslu ve dostluk kurmada tereddüt edilmeyecek olan yalnizca Türklerdir. Henüz yabanci tesiri altinda kalmamis olan bir köye gidecek olursaniz; gerçek misafirperverligin ne demek oldugunu orada görüp ögrenirsiniz."
William Martin

"Irk ve millet olarak Türkler. bence genis
imparatorluklar içinde yasayan kavimlerin en asili ve basta gelenedir. Dini. sosyal ve örfi faziletleri.tarafsiz kimseler için birer takdir ve hayranlik kaynagidir."
Lamartine-Fransiz Yazar. sair ve Devlet adami.

"Poltava'da esir oluyordum. Bu benim için bir ölümdü. kurtuldum. Bug nehri önünde tehlike daha kuvvetli olarak belirdi; önümde su. ardimda düsman. tepemde cehennemler püsküren günes... Su beni bogmak. düsman beni parçalamak. günes beni eritmek istiyordu; yine kurtuldum. Fakat bugün esirim. Türklerin esiriyim. Demirin. atesin ve suyun yapamadigini onlar bana yaptilar. esir ettiler. Yalniz ayagimda zincir yok. zindanda da degilim; istedigimi yapiyorum. Fakat bu defa da sefkatin. asaletin. nezaketin esiriyim. Türkler beni iste bu elmas baga sardilar. Bu kadar alicenap. bu kadar asil. bu kadar nazik bir milletin arasinda hür bir esir olarak yasamak. bilsen ne kadar tatli."
Demirbas Sarl -Isveç Krali (Ruslardan kaçip Osmanliya siginmistir)
.
"Türkler ölmeyi biliyorlar. hem de iyi biliyorlar. Ben de ölmeyi bilen bir milletin yenilmeyecegini bilecek kadar tecrübeliyim. Burada hiç yoktan ordular kurmak ve bu ordulari ölüme sürüklemek mümkün. Bu imkanlardan bol bol faydalaniyorum. Fakat. meydana getirdigim ordulari sendeleten bir engel var: Türklerin yasayan hatiralari!
Üç-dört yüzyil önce her kudreti ve her milleti yenen Türkler. simdi de silinmez hatiralariyla her tesebbüsü sendeletiyorlar. Hemen her yürekte bu korkuyu seziyorum. Demek ki yalniz Türkleri degil. onlarin tarihini de yenmek lazim. Bu durumda ben. Türklerin düzinelerle milleti idare etmelerindeki sirri da anliyorum. Onlar milletleri bir kere yeniyor fakat kazandiklari zaferleri ruhlara ve nesillere naksedebiliyorlar."
M. Montecuccoli (Avusturyali Komutan)

"Seceat ve cesaret bakimindan Türklerden üstün; büyük hedeflere ulasmak bakimindan da onlardan dirayetli hiç bir kavim yoktur.
Cenab-i Hak onlari aslan sifatinda yaratmistir."
Ibn-i Hassul

Türk. asillerin asilidir. yapma olmayan. gösterisi bulunmayan bu pek yüce asalet ona tabiatin hediyesidir.
Pierre Loti

Türklerin yalniz sonsuz bir cesareti degil. iradeleri sersemlestiren bir sihirbaz zekasi vardir. Iste Türk. bu zekasiyla zafer kazanir. uygarliklar yaratir ve insanlik dünyasinda en serefli hizmeti basarir. Zaten Avrupa'nin yarisini yüzyillarca boyunduruk altina almak baska türlü mümkün olamazdi.
Çarnayev(Rus Komutan)

Silahli milletin en canli örnegi Türklerdir. Bu diyar köylüsünün orak. katibinin kalem ve hatta kadinlarinin etek tutusunda silaha sarilmis bir pençe kivrakligi vardir. Türk ata biner gibi oturur. kesfe yollanan asker gibi uyanik yürür.
Moltke

Türkler bir irk ve bir millet olarak yeryüzünün en serefli insanlaridir.
La Martine

Savasin zevkini almak isteyen herkes Türklerle savasmalidir.
Towsend (Ingiliz Komutan)

Dogulu önderler. milletlerinin basindan ayrilmay__ak her hükümetin temeli olan su iki kanunu hakkiyla yapiyorlar: iyi yola gootürmek ve kötülüklerden korumak. Bu asil hareket Ruslardan fazla özellikle Türklerde göze çarpiyor.
Auguste Comte

Türk kadinlarinin en büyük süsü Türk oluslaridir. Onlar süslenmek için elmas veya zümrüt takinmiyorlar. belki üzerlerinde tasidiklari o taslari süslemis ve kiymetlendirmis oluyorlar. Çünkü her Türk
kadini canli bir inci ve paha biçilmez bir pirlantadir.
Lady Mary Wortley Montagu

Türk'ün güzel yüzünü. kuvvetli endamini. piriltili kostümünü. zarif tavirlarini. kibar gülüsünü. aslanca kükreyisini firçayla göstermek mümkündür. Fakat pek güç olan. Türk'ün özünü göstermektir. Bu öz. ayisigi gibi görülür fakat gösterilemez.
Decamps (fransiz ressam)

Türkler yaman binicidirler. Türkler hücumunda düsmani bir yaprak gibi çevirip bozarlar.
Câhiz (Arap Bilgini)

Türklerin yürekleri temizdir. Onlarda batil fikirler. basit düsünceler yoktur.
Semame Ibn-i Esres (Arap Bilgini)

Türkler kahramandirlar. Dostlarina zarar vermezler. Fakat kazanç getirirler.
Comenius (Çek Bilgini)

Türklerin biricik sevdikleri sey hak ve hakikattir. Ve hiçbir haksizlik yapmadiklari halde haksizliga ugramislardir.
William Pitt (Ingiliz Devlet Adami)

Türk. Heredot'tan. Tevrat'tan çok eski yüzyillarin tanidigi bir ulustur.
Sadelik içinde görkemi. sükunet içinde ihtisami. tahakküm kabul etmeyen bir
yüreklilik. alabildigine genis bir fetih aski. sonsuz bir tesebbüs kabiliyeti. bölgelere uymaktan çok bölgeleri kendine uydurma zevki ve aliskanligi Türk milletinin asirlar dolduran tarihinde açikça görülür.
(Ünlü Tarihçi) Hammer

Türkler kahramadirlar. dostlarina zarar vermezler. Yüce Türk milleti tuttugu eli birakmaz. sözünden dönmez. iyi ve kötü günlerde dostundan ayrilmaz. Böyle bir ulusla el ele vermek yeryüzünde her zorlugu yenmek için sonsuz bir güç ve yetenek kazanmak demektir.
Comenius (Çek Bilgini)

Türkler muhakkak ki Avrupa tarihinin ve yakin Asya tarihinin bildigi en halis efendi millettir.
Kayzerling

Her Türk'ün bakisinda silahin ruha verdigi güveni görmek mümkündür. O hayata ve olaylara güvenle bakmayi ögrenmistir.
Molkte

Kilici insafsiz bir beceriyle kullanan Türk'ün eli. yendigi insanlarin yarasini sarmakta da ustadir.
Lord Byron

Türk korkmaz. korkutur. Bir sey isterse onu yapmadikça vazgeçmez. Hangi ise el atarsa basarir.
Semame Ibn-i Esres

Türkçeyi ögrenmek benim için büyük bir mutluluk oldu. Çünkü Türk'ü anlamak için kendisiyle mutlaka tercümansiz konusmalidir. Tercüman. isigi örten zevksiz bir perde oluyor.
Gelland (Fransiz Bilgini)

Türk askeri cesurdur. Anavatanini sever ve onun için gerekirse çekinmeden canini feda eder.
Albert Einstein

Artik Türklerle savasmam. Onlar çok cesur ve iyi insanlar.
Andreas Phitiades

Dünyada iki bilinmeyen vardir. Biri kutuplar. digeri Türkler.
Albert Sorel

Türk toplumunda kisisel nitelik ve deger disinda hiçbir seye önem verilmez.
Baron Büsbek

On ulusun. on yigit adaminin gücü tek bir kimsede toplansa yine bir Türk'e bedel olmaz. Türklerin en çok konustugu sey savastir. zaferdir. Eglenceleri ise attir. silahtir. Türklerin dogruluklari ve namusluluklari ne kadar övülse yeridir.
Charles Mcfarlene

Türk milleti ikibin yildir profesyonel askerdir. Bütün Türklerin meslegi askerliktir.
Donaldson

Dünyanin hangi ordusuna sorarsaniz sorun. Türk askerinin karsisinda düsünmenin hiç de kolay olmadigini veya olamayacagini size söyler.
Donaldson

Türklerle dost ol ama düsman olma.
Gianni de Michelis

Dünyada. Türklerden baska hiçbir ordu bu kadar süre ayakta duramaz.
Hamilton

Türklerden baska dini ve vatani ugruna canini vermeye hazir asker yoktur.
Hamilton

Türkler devlet yikmakta ve devlet kurmakta birinci sinif ustadir. Ülkeleri degil kitalari altüst etmisler ve korkunç saldirislar arasinda sarsilmasi hiç de kolay olmayan egemenliklerini yaratmislardir. Tarih Türklerden çok sey ögrendi. Onlarin elinden çikma öyle eserler vardir ki uygarlik için birer süs olmaktadir.
Hammer

Çanakkale'de basarili olamadik. Nasil basarili olurduk ki? Zira Türkler yuvasina girilmis aslanlarin hiddetiyle. cüret ve cesaret kahramanligi ile savasiyorlardi. Böyle bir millet görmedim.
Sir Julien Corbet

Türk gibi ölüme gülerek bakan bir eri baska hiçbir ulusta bulamazsiniz.
Yalniz ona iyi bir komutan gerektir.
Mulman

Toplumsal düzenin Türkler arasinda kurmus oldugu iliskilerin hepsinde temiz yüreklilik ve iyi niyet hakimdir. Vatandaslarin birbirlerine karsi borçlu olduklari islemleri yapma ve yerine getirmeleri için baska ülkelerde oldugu gibi senetlesmeye yani yazili belgeye ihtiyaçlari yoktur. Çünkü onlarin övülmeye deger hallerinden biri de verdikleri söze genellikle sadik kalmalari ve karsilarindakini aldatmaktan. güveni suistimal etmekten çekinmeleridir.
Monradgea D'ohsson

Kendi ulusuna karsi bu kadar dürüst ve cömert olan müslüman Türkler hangi mezhebe bagli olursa olsun ayni dürüstlügü yabancilara karsi da yapar ve yerine getirirler. Bu noktada müslümanla müslüman olmayan arasinda hiçbir fark gözetmezler.
Monradgea D'ohsson

Türk'ü anlamamak için tarihe göz yummak gerekir. Haksiz saldirilar ve adi iftiralar önünde Türk'ün vakur kalisi. kusku yok ki
körlerin gerçegi. esyayi anlamadiklarini düsündüklerinden ve körlere acidiklarindandir. Bu soylu davranis o adi iftiralara ne açik bir cevap oluyor.
Pierre Loti

Türk'ün ahlaki seciyesi çocuklugunda aldigi iyilik telkinleriyle degil çevrelerinde fenalik görmemek suretiyle olusur.
Thomas Thorsten

"Türklerin ruhu yeniden parlayacak ve silah kullanmak için dogan bu kahraman milletin tarihi eski isigini bulacaktir."
Feldmaresal von Moltke -Alman Genelkurmay Baskani

Konuyu görüntüleyenler

Yasal Uyarı Görmek İçin Tıkla
Geri
Combeki Media