Hoş geldiniz!

Forumumuza Kayıt Olarak, Açmış olduğumuz konulara erişebilir Ve Topluluğumuza Katılabilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol! Giriş yap

Milli Türk Askerinin Şerefi

• Konbuyu başlatan alemextra 
  • Başlangıç tarihi
alemextra Çevrimdışı

alemextra 

Admin
Admin
30 Ara 2023
9,175
2
38
konya

Türk Askerinin Şerefi

Fransızlar çanakkale Savaşı'nda çok ağır kayıplar vermişlerdir.Kirte Savaşlarında sağ kolunu kaybeden Fransız subayı bir anısını şöyle anlatmaktadır:

"Biz Fransızlar.Türkler gibi mert bir milletle savaştığımız için övünebiliriz.şiddetli bir süngü harbinden sonra.savaş sahasını dolaşırken.bir Türk askerinin kendi gömleğini yırtarak.bir Fransız askerinin yarasını sardığını gördüm.Tercümanım vasıtasıyla sordum:

"Niçin öldürmek istediğin askere yardım ediyorsun?"

Mecalsiz Türk askeri şu cevabı verdi:

"Bu asker yaralanınca.cebinden yaşlı bir kadın resmi çıkardı...Herhalde resimdeki annesi olacaktı.Benim ise kimsem yok.o kurtulsun.anasının yanına dönsün istedim."

Bu asil davranış karşısında gözyaşlarımı tutamadım.Bu sırada emir subayım.Türk askerinin yakasını açtığında.gördüğüm manzara karşısında yanaklarımdan sızan yaşlarımın donduğunu dahi hissettim.çünkü Türk askerinin göğsünde bizim askerden daha ağır bir süngü yarası vardı ve bu yaraya bir tutam ot tıkamıştı.Az sonra ikisi de öldüler..."

Konuyu görüntüleyenler

Yasal Uyarı Görmek İçin Tıkla
Geri
Combeki Media