Hoş geldiniz!

Forumumuza Kayıt Olarak, Açmış olduğumuz konulara erişebilir Ve Topluluğumuza Katılabilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol! Giriş yap

Saglik Sınavdan Öncesi Neler Yapılmalıdır?

 • Konbuyu başlatan alemextra 
 • Başlangıç tarihi
alemextra Çevrimdışı

alemextra 

Admin
Admin
Ayın En iyi Posteri
30 Ara 2023
9,180
2
38
konya

Sınavdan Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Hayatımızda başarıların ölçütü sınavlardır. Ne kadar çok çalışırsanız çalışın tüm başarınız sınavdan aldığınız notlarla değerlendirilmektedir. Bu yüzden sınavlara performansımızı tam olarak yansıtmamız gerekir. Sınavlardan yüksek almak için ders çalışmak tek başına yeterli değildir. Sınav öncesi. sınav sırasında ve sınav sonrasında yapılması gereken hususlar vardır. Bu hususlara dikkat etmediğinizde ciddi sıkıntılar çekebilirsiniz. Uzmanlar sınav öncesinde yapılması gerekenleri şu şekilde özetlemiştir:

Sınavdan Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Sınav öncesi kendinize güvenin. Başarısız olacağınızı düşünerek motivasyonunuzu düşürmeyin. Kendinize güvenmeden sınavdan başarılı olamazsınız. Güzel düşünün ki güzel sonuçlar ortaya çıksın. Pozitif olup tüm enerjinizi sınavda harcayın.
Sınavdan 1 gün önce ders çalışmayın. Zihninizi dinlendirin. İyi bir uyku çekin. Sağlıklı ve dengeli beslenin. Oksijeni bol bir mekânda enerjilerinizi boşaltın. Fon müzikle ruhunuzu boşaltın. Sindirim sisteminizi bozacak beslenmelerden uzak durun. Kaygı. stres. endişe gibi size olumsuzluk aşılayacak duygulardan arının.

Sınava hazırlıklı olun. Bu anlamda sınav yerine 1 gün önceden gidin. Sınav için gerekli evrakları. kalem silgi gibi araçları önceden ayarlayın. Sınav günü erken kalkın. Sınav yerine tam vaktinde gidin. Hazırlıklı olmak aksilikleri engeller. Bu da sınav öncesi stres yaşamanızı önler.
Sınavda sizi başarılı kılacak en önemli husus moral seviyenizdir. Moralinizi bozacak konuşmalardan. ortamlardan ve arkadaşlardan uzak durun. Sınavın olumsuz yönünü düşüp motivasyonunuzu düşürmeyin. Dikkatinizi ve enerjinizi sınava saklayın.
Sınav öncesi kendinize bir plan yapın. Sınav zaman dilimini iyi ayarlayın. Her ders için kendinize zaman dilimi belirleyin. Soruyla inatlaşmayın. Bilmediğiniz soruyu boş bırakın. Zamanı etkili ve verimli kullanmaya çalışın.

Yüksek puanlı sorulara daha fazla zaman ayırın. Vakit kalırsa bilmediğiniz sorulara geri dönüp çözmeye çalışın. Sınavdan erken çıkmayın. Size verilen süreyi son dakikasına kadar verimli bir şekilde kullanmaya çalışın. Sınavda yetişemeyeceğim endişesine kapılmayın. Sınav esnasında yorulduğunuz anda kendinize küçük molalar verin. Bu süreçte zihninizi toplamaya çalışın. Sınavda başka şeyler düşünmeyin. Size zaman kaybettirecek şeylerden uzak durun. Dikkatiniz dağıldığı anda küçük mola vererek dikkatinizi yeniden toplamaya çalışın.
 

Konuyu görüntüleyenler

 • Sağlık
 • Çocuk Psikolojisi
 • Yasal Uyarı Görmek İçin Tıkla
  Geri
  Üst
  Combeki Media