Hoş geldiniz!

Topluluğumuza Katılın..

Şimdi Kayıt Ol! Giriş yap

Saglik Sınav Performansı Nasıl Arttırılır?

 • Konbuyu başlatan alemextra 
 • Başlangıç tarihi
alemextra Çevrimdışı

alemextra 

Admin
Admin
Ayın En iyi Posteri
30 Ara 2023
9,222
2
38
konya

Sınav Performansı Nasıl Arttırılır?

Sınavlar hayatımıza şekil ve yön verir. Sınavlardan aldığımız sonuçlara göre başarı durumumuz değerlendirilir. Hayalini kurduğumuz mesleklere ulaşmak için sınavlardan iyi sonuçlar almak gerekir. Sınavlardan iyi sonuç almak için tek başına çalışmak yeterli değildir. Sınavlardan yüksek sonuçlar elde edebilmek için performansınızı en üst seviyede tutmanız bütün enerjinizi sınava aktarmalısınız. Uzmanlar sınav performansı konusunda şu önemli tavsiyelerde bulunmaktadır:

Sınav Performansı Nasıl Arttırılır?

Sınav sabahı erken kalkıp kahvaltınızı yapıp bütün hazırlıklarınızı tamamlayın.
Sınav merkezinin yerini bilmiyorsanız 1 gün öncesinden sınav merkezinin yerine gidin. Böylece sınav günü sınav merkezi arayarak zaman kaybetmez strese girmemiş olursunuz.
Sınavdan önceki gün akşam yemeğine ve sabahki kahvaltıya dikkat edin. Akşamdan ağır yağlı baharatlı mideyi bozacak yemeklerden uzak durun. Sabah midenizi bulandıracak sucuk. tost ve yumurta kızartmasından uzak durun. Bağırsak ve sindirim sistemini bozacak yemeklerden uzak durun. Sabah kahvaltıda süt içebilir muz tüketebilirsiniz.

Sınav merkezine tam zamanında gidin. Erken ve geç gitmek sizi strese sokabilir. Zamanlamayı iyi ayarlayın. Trafik unsurunu göz önünde bulundurun. Erkenden çıkıp sabahın köründe sınav yerine gitmek doğru değildir.
Sizi strese sokan durumlardan uzak durun. Negatif konuşmalar yapan size kötü enerji saçan arkadaşlarınızla görüşmeyin.
Sınav için kendinize zamanlama yapın. Sınavda zamanı iyi kontrol edin. Her soruya eşit zaman ayırın. Soruya takılıp kalmayın. Vakit kaybetmeden diğer soruya geçin. Vaktiniz olursa bilemediğiniz soruya geri dönün.

Aklınıza gelen ilk şık her zaman doğrudur. Bu yüzden sorulara çok fazla takılmayın. Yüzeysel olarak düşünün.
Sınavda kendinize küçük molalar verin. Mola sırasında su için zihninizi dinlendirin. Enerjinizi ve dikkatinizi toplayıp kaldığınız yerden devam edin.
Sınavda sınav sonrasını düşünmeyin. Bu sizi strese sokabilir. Enerjinizi ve dikkatinizi sınava verin. Size zaman kaybettirecek şeylerden uzak durun.
Sınava başarılı olduğunuz derslerden başlayın. Emin olmadığınız soruları boş bırakın. Yanlış doğruyu götürmüyorsa bilmediğiniz soruları da işaretleyin. Şans faktörünü etkin şekilde kullanın. Yanlış doğruyu götürüyorsa ancak 2 şıkka elediğiniz sorularda işaretleme yapın.
 

Konuyu görüntüleyenler

 • Sağlık
 • Çocuk Psikolojisi
 • Yasal Uyarı Görmek İçin Tıkla
  Geri
  Üst
  Combeki Media