Hoş geldiniz!

Topluluğumuza Katılın..

Şimdi Kayıt Ol! Giriş yap

Kadin Sakın Evlilikte ben merkezci olmayın

 • Konbuyu başlatan alemextra 
 • Başlangıç tarihi
alemextra Çevrimdışı

alemextra 

Admin
Admin
Ayın En iyi Posteri
30 Ara 2023
9,217
2
38
konya
Sakın Evlilikte ben merkezci olmayın

Beklentiler. bayan ve erkeklerin şehvetli ve psikolojik kapasitelerini aştığı vakit evlilikte stres ve husran mecburi oluyor. Bunlara adapte olamama. kişisel ve seksuel tatminde eksiklik gibi yeni nedenler eklendiğinde ise boşanmalar artıyor.
Cift ve Izdivac Terapisi Uzm. Psk. Dan. Eyup Sarı. mutlu bir evlilik icin ciftlere onerilerde bulundu.
Izdivac ve ailenin. eşlerin cinsel ve kişisel ihtiyaclarını memnun etme etmesinin yanı sıra arkadaşlık. aşk. koruma. sırdaşlık ve şehvetli takviye sağlayarak toplum desteğinin cokmesini ve sosyal yabancılaşmayı da adamakıllı telafi etmesi bekleniyordu ve benzeri butun bunlar yeterli değilmiş gibi bireysel olarak da eşlerin kendilerini durmadan geliştirmeleri isteniyordu.
Hali hazırdaki yuksek boşanma oranları. ciftlerin basitce kendilerinden istenilenlerin hepsini yerine getiremediklerini gosterir. Odevler cok yorucudur. Ciftlerin evliliklerinin ilk birkac yılının ardından duygusal banka hesaplarının boşalmasına ve birey olarak kendilerini bitmiş hissetmelerine şaşmamak gerekir.

Eşlerin rolu ne olmalı

Tenis maclarında. tekler arasındaki her oyuncu kazanmayı. dolayısıyla karşısındakinin kaybetmesini ister. Benzer şekilde rakip da kazananın kendisi. kaybedenin oteki taraf olmasını ister. İki taraf da karşısındakinin zaaflarından kendi cıkarları doğrultusunda yararlanmaya odaklanır.

Ama benzer oyuncular ciftler arasındaki bir karşılaşmada benzer olsalar. birbirlerinin zaaflarını yine gorurler ancak bu onlara birbirlerini kollayarak nasıl işbirliği yapacaklarını gosterir. Bu kez kasıt kimsesiz yok. birlikte kazanmaktır.
Bir ilişkide de eşler buna benzer bir takım oyunu oynamalıdır. Guven duygusu. eşimizin aramızdaki kaplumbağa kabuğu zarar verebilecek engellere karşısında muşterek cıkarımız doğrultusunda birlikte hareket etmeye kararlı olduğunu fark ettiğimiz sure gelişir. Bu defa aradaki ağ birlikte olmayı simgeler. Bu oyunu birbirimizi kollayarak ve ortak itina gostererek oynarız. Boyle oynayabilmek icin reel sevgi uğruna benmerkezcilikten vazgecmek gerekir.
 

Konuyu görüntüleyenler

 • Kadın
 • Evlilik
 • Yasal Uyarı Görmek İçin Tıkla
  Geri
  Üst
  Combeki Media