Hoş geldiniz!

Forumumuza Kayıt Olarak, Açmış olduğumuz konulara erişebilir Ve Topluluğumuza Katılabilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol! Giriş yap

Masal Kırmızı Gül - Yazılı Masal

• Konbuyu başlatan alemextra 
  • Başlangıç tarihi
alemextra Çevrimdışı

alemextra 

Admin
Admin
30 Ara 2023
9,175
2
38
konya
Kırmızı Gül - Yazılı Masal

Güzel günler insanın gevşemesine derslerini asmasına yol açıyor bazı arkadaşlarımız kış günlerinde ki yoğun dikkatlerini yitirmeye başllamıştı.

bir gün öğretmenimiz ders anlatıyorbizde dinliyorduk. bir kız arkadaşımız kendini bir türlü derse veremiyor.hep başka şeylerle ilgileniyor. ögretmenimiz onu uyardı.
MASALLAR
- yawrum lütfen dersi izlemeye çalış. ewt dışarıda güzel hawayeşil alanlar oynayacağınız güzel bir ortam sizi bekliyor.ama herşeye karşın dersleri normal akışında sürdürmek zorundayız.

bu sözler sanki başkasına sölenmişti.kız arkadaşımızhiç uyarılmamış gibi başka şeylerle ilgileniyordu.öğretmenimiz birden öfkelendi.onu asıl kızdıran şey kızın yanında ki öğrencilerede bozuk dawranışa itmeye çalışmasıydı.

hızla kıza yaklaşıp bir anlık zayıflıkla kıza bir şamar wurdu.bir anda sınıf derin sessizliğe gömüldü .dayağı sewmeyen öğretmenimiz büyük bir pişmanlık duygusu içine girdi. morali bozulmuş dersin anlatımında ki coşkusunu yitirmişti.aradan 10dk filan geçmişti.şamarı yiyen kız yerinden kalkıp öğretmenimizin yanına gitti.açıknetbir anlatımla;

öğretmenim özür dilerim dedi. yaramazlık yaparak sizi üzdüm. sizde bana şamar attmak zorunda kaldınız.üzülmeyin öğretmenimÖĞRETMENİN VURDUĞU YERDE GÜL BİTERMİŞ.

öğretmenimizbir an için ne diyeceğini bilemiyordu.çok duygulanmıştı.gözleri dolu dolubir halde;

sevgili yawrumdedi.sen hatalı dawranmıştın.ama ben de hatanın üstüne hatayla gittim.dayak asla savunulamayacak bir şeydir. hem vurulan yanakta hiçbir zaman gül bitmez.oluşan kırmızılıkzayıflığın bir göstergesidir.bende senden özür dilerim yawrucuğum.

özür diliyen öğretmenimiztüm sınıfın gözünde bir an öyle büyüdü ki hepimiz ona derin bir saygı duyduk

Konuyu görüntüleyenler

Yasal Uyarı Görmek İçin Tıkla
Geri
Combeki Media