Hoş geldiniz!

Forumumuza Kayıt Olarak, Açmış olduğumuz konulara erişebilir Ve Topluluğumuza Katılabilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol! Giriş yap

Nota Kanun Nasıl Çalınır ? Ders Videosu İzle

• Konbuyu başlatan alemextra 
  • Başlangıç tarihi
alemextra Çevrimdışı

alemextra 

Admin
Admin
Ayın En iyi Posteri
30 Ara 2023
9,180
2
38
konya

Kanun Nasıl Çalınır ? Ders Videosu İzle
Kanun batı müziğinin piyona karşılığına Gelen Bir Enstrumandır .Nasıl ki piyano 10 parmak ile çalınırsa kanunda 10 parmakla çalınır...
Yani piyonada yapacağınız her işlemi kanunda da yapabilirsiniz... O yüzden çok evrensel bir sazdır.

Kafanızda yapmak istediklerinizi piyona gibi kanunda da yapabilirsiniz...
İki işaret parmağımız ile çalıyor gibi görünsekte normalde 10 parmağımız ile icra ediyoruz...Kanunda ana el sağ eldir.

Videodaki adam hakkında: Serkan GÜVEN. İlkokulun son sınıfında özel Ud dersleri alarak müzik yolculuğuna başladı. Lise yılları boyunca hocasının da teşvikiyle kendisine asistanlık yaparak birçok müzik aletini ve eğitim sürecini izleme, tanıma şansını yakaladı. İTÜ TÜRK MÜZİĞİ DEVLET KONSERVATUARI TEMEL BİLİMLER BÖLÜMÜ'nü kazandığında müzik yolculuğu bambaşka bir coğrafyaya taşınmış oldu. O yıllarda Türk Müziğinin "yaşayan otoriteleri" sayılan hocalardan eğitim alan, üniversite yıllarınca usta çırak ilişkisinden fazla fazla istifade etti. Piyasa olarak tabir edilen sahne ve mekanlarda hepsi birbirinden değerli ses ve saz üstadlarıyla yıllarca çalışma imkanı bulan Serkan GÜVEN eşlik ettiği bir çok şarkıcı ve dahil olduğu birçok demo, single, albüm çalışmaları sayesinde "STÜDYO MÜZİSYENLİĞİ" hakkında da önemli birikimler edindi. Dahil olduğu halk oyunları orkestraları ile başta ANADOLU MÜZİK KÜLTÜRÜ olmak üzere birçok ülkenin de müzik kültürü, çalgıları ve eğitimleri hakkında önemli bir kazanım sağladı. Halen GÜVEN MÜZİK AKADEMİSİ'nde, bir büyükşehir konservatuarında ve bir devlet üniversitemizin TÜRK MÜZİĞİ KONSERVATUARI'nda öğretim görevlisi olarak çeşitli branşlarda eğitim vermeye devam etmektedir.

Konuyu görüntüleyenler

Geri