Hoş geldiniz!

Forumumuza Kayıt Olarak, Açmış olduğumuz konulara erişebilir Ve Topluluğumuza Katılabilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol! Giriş yap

islam Hristiyan Ve H.z. Alinin Zırhı.

• Konbuyu başlatan alemextra 
  • Başlangıç tarihi
alemextra Çevrimdışı

alemextra 

Admin
Admin
Ayın En iyi Posteri
30 Ara 2023
9,180
2
38
konya

Hazret-i Ali (r.a)'ın halifeliği zamanında Kufe'de zırhı kayboldu.

Bir müddet sonra bir Hrıstiyan'ın yanında ortaya çıktı. Hazret-iAli (r.a) onu hakimin huzuruna götürdü.
-Bu zırh benim malımdır; onu ne sattım ne de birine bağışladım; şimdi onu bu adamın yanında buldumdiye iddia etti.
Hakim:

-Halife iddiasını söyledi sen ne dersin? diye Hıristiyan'a sordu. O bu zırhın kendi malı olduğunu aynı zamanda halifenin sözünü yalanlamadığını söyledi.

Hakim Hazret-i Ali (r.a)'na dönerek
- Sen iddia ettin bu şahıs ise inkar ediyor. Bu durumda iddian için şahit getirmen lazım dedi.

Hazret-i Ali (r.a) güldü ve
- Hakim doğru söylüyor şimdi şahit getirmem gerek fakat hiç bir şahidim yok dedi.
.
Hakim iddia edenin şahidinin olmamasına dayanarak hrıstiyan'ın lehine karar verdi. O da zırhı aldı ve gitti.

Fakat zırhın kimin malı olduğunu daha iyi bilen Hristiyan' ın bir kaç adım yürüdükten sonra vicdanı uyandı ve geri dönerek
- Böylesine bir hükümet ve davranış şekli alelade insanların keyfinden değil peygamberlerin hükümet tarzıdır dedi ve
- Zırh Ali'nindir' diye itiraf etti.
Kısa bir zaman sonra onu müslüman olarak Hazret-iAli (r.a)'ın sancağı altında Nehrivan harbinde savaşırken gördüler.

Konuyu görüntüleyenler

• Din Kültürümüz
  • Peygamberler Tarihi
  • Yasal Uyarı Görmek İçin Tıkla
    Geri
    Combeki Media