Hoş geldiniz!

Topluluğumuza Katılın..

Şimdi Kayıt Ol! Giriş yap

islam Gözyaşımızı Hangi Mendil Siler?

 • Konbuyu başlatan alemextra 
 • Başlangıç tarihi
alemextra Çevrimdışı

alemextra 

Admin
Admin
Ayın En iyi Posteri
30 Ara 2023
9,205
2
38
konyaBorcunu vermeyen özür dilemeyen ödeme yapacağı günü bildirmeyen bir Müslüman bankaların aleyhinde saatlerce konuşuyor.

Müslümanlar neden bankaya para yatırıyor da bir mümin kardeşine borç olarak veya ticaret için vermiyor sorusunun cevabını araştırmak lazım.

Almanların doğruluğundan kendi eğriliğimizden söz ediyoruz. Gâvurlara itimat ediyoruz birbirimize itimat etmiyoruz. Halbuki itimadın olmadığı yerde kardeşlik de olamaz. İtimadın olmadığı yerde birlik beraberlik de yoktur. Peki bu durumda müminlerin kardeşliğinden söz edilebilir mi?

Evet müminler kardeştir amma nasıl müminler? İtimada şayan çalışkan iş bilir sözü ve sohbeti işe yarar olanlar değil mi? Bu durumda itimada şayan şuurlu dindarların yapması gereken nedir?

Maddi çalışmalara katılmak!
.
Piyasayı kötülere bırakmamak için İslam iktisadını göstermek için parayı İslamiyet'e hizmetkâr etmek için iş ve işçi münasebetlerini kardeşçe yürütmek için şuurlu dindarların mutlaka maddi çalışmalara katılması gerekmektedir.

Dünya kâfire saray mümine zindan değildir. Tepemizde gâvurun bombasını karşımızda tankını sularımızda muhribini görmemek gâvurdan korkmadan dünyaya hak hukuk dağıtmak ve sulhün bekçisi olabilmek için hem ilme hem imana hem de maddeye sahip olmak istiyoruz.

Ey şuurlu Müslüman vatanında sulh milletinde huzur ve camide emniyet istiyorsan maddi çalışmaları da Müslüman'ca yürütmek zorundasın.

Faizin kapısını kapamak yoksulun derdine derman olmak üstün bir hayat nizamı kurmak için maddi çalışmalara hâkim ol mahkûm olma. Namazda okunan ayetleri yaşamak istiyorsan yaşanacak bir hayat istiyorsan ebedi saadete ermek istiyorsan yine maddeye hâkim olmak zorundasın.

Gazze'de Yahudilerin Müslümanları öldürmesi kaderin bir ikazıdır. Çünkü Yahudiler İslam prensipleriyle kuvvet kazanırken Filistinli Müslümanlar İslam prensiplerinden uzaklaşmıştır.

Yahudi Müslüman'a kurşun atıyor Müslüman Yahudi'ye taşla karşılık veriyor!

Filistin'de Müslümanlar Yahudilerden üstün olmak zorundaydı!

Gazze'deki olaylar Müslümanlar için bir eğitimdir. Bu eğitim Allah'ın planıdır. Gayrimüslimler Müslümanları zorluyor ki yeni hale geçsinler donanma yapsınlar alışverişe geçsinler fabrika kursunlar... Kısacası İsrail'i hangi şartlar kalkındırdıysa Müslümanlar da aynı şartlarda kalkınsınlar!

Allah'ın dini mutlaka galip gelecek! Bunun için de Müslümanlar noksanlarını anlayacak! Allah şiddetli ikazlarla bize gerçeği anlatıyor!

Asr-ı saadette Müslümanlar kimlerle savaştı! Roma Bizans Pers imparatorluklarıyla Moğollarla... Hepsine galip geldiler. Bir avuç Müslüman dünyaya hâkim oldu o yıllarda!

Onların elinde kılıncın en keskini mızrağın en kuvvetlisi okun en uzunu zırhın en kalını olduğu gibi savaş usullerini de en iyi şekilde biliyorlardı. Savaşırken dahi namazı kazaya bırakmıyorlardı.

Filistin için Fetih Sûresi okuyorlarmış. Bunun Filistin'e faydası olur amma Fetih Sûresi'nin manasını anlamak Müslümanlar için daha faydalıdır.

HEKİMOĞLU İSMAİL
 

Konuyu görüntüleyenler

 • Din Kültürümüz
 • İslamda Aile
 • Yasal Uyarı Görmek İçin Tıkla
  Geri
  Üst
  Combeki Media