Hoş geldiniz!

Topluluğumuza Katılın..

Şimdi Kayıt Ol! Giriş yap

Kadin Çocuk olunca aşk eninde sonunda uçup gidiyor

 • Konbuyu başlatan alemextra 
 • Başlangıç tarihi
alemextra Çevrimdışı

alemextra 

Admin
Admin
Ayın En iyi Posteri
30 Ara 2023
9,205
2
38
konya

Çocuk olunca aşk eninde sonunda uçup gidiyor

Halk Muziği arasında genel olarak evliliği guclendirir diye duşunulen cocuk. aşkı oldurur mu? Ilk Kez. kotu haberi verelim. Calışmalar. cocukların kadın-erkek ilişkilerini etkilediğini ortaya koyuyor. Daha da kotusu. aşk eninde sonunda ucup gidiyor ve ciftler acınası ve hissiz bir ilişkiyi cevre baskısı. alışkanlıklar ya da mesuliyet duyguları nedeni ile surdurmeye devam ediyor.
14.5 yıl suren araştırmanın detayları

Ahali arasındaki "Cocuk aşkı oldurur” soylemini doğrulayan araştırma İsrail'deki Bar Duyuru Universitesi'nde yapıldı. Bilirkişi Klinik Psikolog ve Hipnoz Uzmanı Mehmet Başkak. bebek bekledikleri donemden başlayıp 14.5 yıl boyunca ciftlerin gozlemlendiği araştırmanın detayları hakkında şu bilgileri verdi:

"genelde. evlilikten duyulan memnuniyet birincil cocuğun doğumundan itibaren azalıyor ve yıllar icinde kararlı bir şekilde azalmaya devam ediyor. Cocuklar erginlik donemine geldiğinde de asgari seviyeye ulaşıyor. Cocuk sayısı ne değin fazlaysa. evlilikten duyulan memnun etme de pek azalıyor. yine de evliliklerinden memnun olmasalar da bu ciftler boşanmıyor. Ozellikle kocaların. ilk cocuğun okula başlangıc doneminde evliliklerindeki hoşnutluk seviyelerinin cok duşuk olduğu durumlar haric. evlilikten duyulan memnuniyetsizliğin bolunme uzerinde onemli bir etkisi olmadığı sonucuna varıldı.
Cocuk olunca evlilikler toz pembe olmuyor

Araştırmada. birincil ilk olarak arasında adaleli bir bağ olan ciftlerin evliliklerinden duydukları tatmin oranında daha eksik bir duşuş oldu. Buradan meydana cıkan netice cocuklu ciftlerin evliliklerinin toz pembe olmadığı. Her ne dek cocuklar evliliğe anlam ve neşe katıyor olsalar da. eşlerin birbirlerine bağlanmalarına vesile olacak aktiviteleri yapmalarına o kadar sure bırakmıyorlar. ebeveynlerin uzerine artı bir gerginlik ve şehvetli bir takım sorumluluklar yukluyor. keza anne-babalık stratejileri ve meslek bolumu konusunda ebeveynler aralarında kavgalara sebep oluyorlar.”


Psikolog Mehmet Başkak'a tarafından. idareli sıkıntılar. jurnal yapılan işlerin bir rutine binmesi ve cocukları oraya buraya goturme koşturmacası eşler arasındaki ilişkinin cazibesini ve ışığını adamakıllı azaltıyor. Eşler. bırakın cinselliği. konuşmak icin bile kendilerinde enerji bulamazlar cunku yorgundurlar. boylece. eşler arasındaki aşkın yoğunluğu. ola ki ihmal edilmiş bırakılırsa ve alaka gosterilmezse. cocuk buyutme yıllarında genelde artan bir şekilde azalır. Bu yıllarda ebeveynlerin iyi bir anne-baba edinmek icin ortak bir amacta birleşmeleri. cocukların başarılarından gurur duymaları ve cocukların sosyal. akademik ve sportif faaliyetlerine katılmaları onlara yeni arkadaşlıklar kurma ve kendilerini mutlu hissetmek icin obur alternatifler sunar.

Cocuklar evden ayrıldığında tekrar yakınlık sağlanabilir

Şu Anda de iyi haberi verelim... Araştırmaya kadar. cocuklar evden ayrıldığında ve eşlerin birbirleriyle gecirebilecekleri daha fazla vakitleri olduğunda. eşler genelde aralarında her tarafta yakınlık ve arkadaşca hisler yapı edebilir.

Aşk kıvılcımını nasıl canlı tutabiliriz

Araştırmaya gore. şunları yaparak partnerimize duyduğumuz aşkı her yerde canlandırabilir veya artırabilirsiniz:
- Fedakarlık: Minik ya da buyuk konu ne olursa olsun partnerinize karşısında asistan ve duşunceli olarak. jurnal işlerden kendi payınıza duşenleri yaparak ve gerektiğinde partnerinizin cok sıkıldığı bir anda onun sıcacık bir nefes alması icin adım atarak.
- Olumlu duşunme: Partnerinizin olumlu ozellikleri ustune yoğunlaşarak ve bunları dile getirerek. Duzenli bir şekilde partnerinize sevgi ve takdir duygularınızı ifade ederek.
- Bağlanma: Partnerinizin alıngan ve kırılgan olduğu bir donemde. onda size guvenebileceği duygusal uyandırarak. sığınılacak tehlikesiz bir liman olarak. ona verdiğiniz değeri hissettirerek.
- Kendini geliştirme: Partnerinize. yeni ve zorlayıcı aktivitelerle meşgul olarak ufkunu geliştirmesi icin ona muavin olarak ve kendi yaşama sevincinizi oluşturarak.
 

Konuyu görüntüleyenler

 • Kadın
 • Evlilik
 • Yasal Uyarı Görmek İçin Tıkla
  Geri
  Üst
  Combeki Media