Hoş geldiniz!

Forumumuza Kayıt Olarak, Açmış olduğumuz konulara erişebilir Ve Topluluğumuza Katılabilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol! Giriş yap

Kopek Basset Hound

 • Konbuyu başlatan alemextra 
 • Başlangıç tarihi
alemextra Çevrimdışı

alemextra 

Admin
Admin
Ayın En iyi Posteri
30 Ara 2023
9,183
2
38
konya
Basset Hound

Temel Özellikleri
Sakindir ama ürkek değildir. Efendisine karşı duygulu çocuklara karşı dostça davranır. Isırmaz. Biraz inatçı olabilir. Güzel sesi vardır.

Neler Yapar ?
Gerek açıktaki fakat refleksleri biraz zayıftır.

Birleşik Devletler'de bir geliştirme döneminden sonra iyi huylu ve insana eşlik eden bir köpek olarak uluslararası alanda tanınmıştır. Evleri korur. Evde uyuması gerekir. İyi huyludur. Koklayarak iz sürer.

Basset Hound

Kökeni
Bloodhound?dan türetilmiş oldukça eski bir cinstir. Shakespeare basseti şu şiirsel imgeyle betimlemiştir. Kulakları sabah ---cıg---lerini süpürür. Paris Köpek Sergisinde tanıtıldığı 1863 yılında şöhrete kavuşmuştur.

İngiltere'de de popüler olmuş ve 1883'de Köpek Klübü tarafından bir cins olarak kabul edilmiştir. İngiltere'de köpek yetiştiricileri arasında canlı bir tartışmaya neden olmuştur. Bir kısmı bu köpeği av köpeği olarak yetiştirmek isterken diğer bir kısım onu insanlara arkadaşlık eden bir köpek olarak yetiştirmek istemiştir. Bu iki tartışma grubuna daha sonra Amerikalı köpek yetiştiriciler de katılmış ve onu avcı niteliklerini koruyan ve insana arkadaşlık eden bir köpek olarak geliştirmeye karar vermişlerdir.

Amerikan Köpek Kulübü tarafından 1964 yılında bir cins olarak kabul edilmiştir.

Familya: Koku avcısı Diğer Adları: Basset Av Köpeği Rengi: Bütün av köpeği renkleri Çıkış Yeri: Fransa Çıkış Tarihi: 1500'ler Orjinal İşlevi: Tavşan av köpeği saha yarışmaları Ortalama Ömür: 8-12 yıl Kilo Erkek/Kilo Dişi: 18-27/18-27 kg

Boy Erkek/Boy Dişi: 33-38/33-38 cm
 

Konuyu görüntüleyenler

 • Hayvanların Dünyası
 • Köpekler
 • Yasal Uyarı Görmek İçin Tıkla
  Geri
  Üst
  Combeki Media