Hoş geldiniz!

Forumumuza Kayıt Olarak, Açmış olduğumuz konulara erişebilir Ve Topluluğumuza Katılabilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol! Giriş yap

Dua Acizden En Aziz'e (C.c)

• Konbuyu başlatan alemextra 
  • Başlangıç tarihi
alemextra Çevrimdışı

alemextra 

Admin
Admin
Ayın En iyi Posteri
30 Ara 2023
9,177
2
38
konya
Kâinatın ihtişamı kadar büyük olan acziyetimi eşsiz muhteşemliğin sahibi benim olamayan her şeyin sahibi ve ‘ben’im sahibim olan Rahman’a sunarım

Ey evvelin ve gaybın sahibi şu çirkinliklerle çevrili kainatta küçük alemimde büyük olan dünyadan belki kirli ama samimi yönelişidir kalbimin

Ey büyüklüğü ile huzur bulduğum ve ihtiyacıma cevap veren Samed

Ey maverada kalan gönlüme pencere olan Râhman

Ey her şeye gücü yeten Kudret Sahibi

Acziyetimin lem’asıdır sana olan bu hitaplarım

İmanın kor bir ateş olduğu şu ahir zamanda belki ahir ömrümde sıkıntılarla dolu çalkantılı dünyadan Rahmetine niyaz ederim Ne sana lâyık kul olduk belki ne de Habibi’ne layık ümmet Ama yolundayız İnşaallah -u Teala Ümitsiz değiliz ey Rahman-ı Kerim

Hz Ömer misali “Cennete bir kişi girecek” dendiğindi zaman “o ben miyim?” diyecek kadar ümitli “Cehenneme bir kişi girecek” dendiğinde “ben miyim” diyecek kadar korkak ve günahkarız Ruhumun med-cezirlerinin durulduğu en sakin liman şu dağdağlı dünya harbinde sığındığım tek yer Sensin Rabbim Namazım miracım namazım huzurun(M) diyorum ve teneffüsüm diyorum

Pencere açıyorum günahlarımdan sana doğru Günahlarımı affıma delil sunuyorum Efendimizin “benim şefaatim ümmetimden büyük günahları olanlaradır” hadis-i şerifini Senin Sevgilinin sözünü elime rehber yapıyorum Biliyorum yaptıklarım ne beni cehennemden kurtarır nede cennete layık bir hale sokar Girersem cennetine fazlından lütfundan uzak kalırsam azabından;

o da Senden biliyorum Bir de Seni görmeyi öyle çok istiyor ki ruhum Çünkü yalnız nurundur ruhları nurlandıran yalnız Senin rızandır en yüksek makam Ne cennet sevdası ne cehennem korkusu yalnız rızan Ya Rabb!

Yunus vari;

“Cennet cennet dedikleri bir kaç köşkle bir kaç huri

İsteyene ver sen onları bana Sen’i gerek Sen’i…!”

olamadık belki senin aşkınla yanan bir gül senin aşkınls bakan bir göz ve senin aşkınla yaşayan bir can

Şu günahlarla çevrili dünyada olmadık dimdik Yenilgilerimiz oldu bazen ve nefis kandırmalarımız Ama göz yaşlarımız var Rabbim azabından korkupta sana sığındığımız Birde kurak gönüllerimiz

Biliyorum Rabbim suçluyum günahlara karşı susamışları görüp de sessiz kalışımla ilmini hakkıyla alamadığımla eksik ibadetlerim ve nice kusurlarımla suçluyum Ama şimdi hicret ediyorum Rabbim

Şu kirli dünyadan merhametine Şu kirli dünya gurbetinden sıla-ı Rahmana Gözleri idrakleri kapalı olan şu dünyada bende kör ve şuursuzca gurbeti bilemedim Gurbetim senden ıraklık gurbetim huzura olan uzaklığım Gurbet ele düştüm…’ türküleri senin gurbetini hatırlatmalıydı bilemedim

Gurbetteyim Rabbim ‘gurb’ etindeyim Nazım Niyazım Sana

Her an dilim Sana söyler Sana sığınır Günahlarımla affına geldim Cahilim ilmini isterim habersizim geleceğimi sana havale ederim

Ya Rab! kusurumu affet

Beni kendine kul kabul et

Emanetini kabz etmek zamanına kadar beni

Emanetin de emin eyle

(Amin)

Konuyu görüntüleyenler

Yasal Uyarı Görmek İçin Tıkla
Geri
Combeki Media