Hoş geldiniz!

Forumumuza Kayıt Olarak, Açmış olduğumuz konulara erişebilir Ve Topluluğumuza Katılabilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol! Giriş yap

islam 200 Peygamber Sevabı Almak istermisiniz ?

 • Konbuyu başlatan alemextra 
 • Başlangıç tarihi
alemextra Çevrimdışı

alemextra 

Admin
Admin
Ayın En iyi Posteri
30 Ara 2023
9,180
2
38
konya200 Peygamber Sevabı Almak istermisiniz ?

Bir gün Hz Ali efendimiz savaştan gelir. Hz Ebubekir. Hz Ömer. Hz Osman efendimiz. Hz Ali’nin hanesine geldiler. (Gazan mübarek olsun Allah’ın Arslanı dediler.) Hz Ali misafirlerine bir kalaylı tasla bal getirip “buyurun” dedi.

Hz Ali mübarek elini uzattı ve gördü ki balın içinde bir kıl var. kılı almak istedi. Hz Ömer kılı aldırmadı ve dedi ki. "bizler Resül-ü Ekrem’in vezirleriyiz. Hz Fatma belki bizleri tecrübe için koymuştur. Dördümüz üçer tefsir edelim" ve birden Hz

Ebubekir buyurdu:

-Namaz Kılanların kalbi nurludur bu tastan. dünya endişesini gönlüne getirmeden namaz kılmak tatlıdır bu baldan. Türlü mehrukattan pak olup Cenab-I Hakka teveccüh etmek incedir bu kıldan.

Hz Ömer buyurdu;

-Misafir seven hane sahibinin kalbi nurludur bu tastan. Misafirlerle sohbet etmek tatlıdır bu baldan. misafirlerin kalbi incedir bu kıldan.

Hz Osman buyurdu;

-Âlimlerin kalbi nurludur bu tastan. âlimlerle sohbet etmek tatlıdır bu baldan. Kuran-ı Kerim’in manası incedir bu kıldan.

Hz Ali buyurdu;

-Gazaya giden gazilerin kalbi nurludur bu tastan. kâfirlerle cenk etmek tatlıdır bu baldan. kul hakkını yemeden haneye dönmek incedir bu kıldan.

Hz Fatma buyurdu;

-Erkeğini hoşnut eden kadının kalbi nurludur bu tastan. erkeğine cefa etmeden güzel güzel gezinmek tatlıdır bu baldan. kocasının hakkını yerine getirmek incedir bu kıldan.

Ondan sonra Peygamber Efendimize haber verdiler. Ben de bir tefsir edeyim dedi ve buyurdu;

-Ümmetimin kalbi nurludur bu tastan. kevser şarabı tatlıdır bu baldan. Şeriatın yolu incedir bu kıldan..

Ondan sonra Cenabı Hak. Cebrail Aleyhisselamı gönderdi oda buyurdu;

-Dostum ya Muhammed senin mührün nurludur bu tastan. yarın kıyamet gününde ümmetine şefaat etmek tatlıdır bu baldan. sırat köprüsü incedir bu kıldan.


Peygamber efendimize el kaldırıp huzurunda dua ettiler. yarabbi bu bal tefsirini okuyanlara ve dinleyenlere İKİYÜZ peygamber sevabını senden dilerim. Cihan yari güzim efendilerimizde ÂMİN dediler.

Bu Bal Tefsirini Biliyordum Ama Sevabının Bu Olduğunu Bilmiyordum.Rabbim Tefsir sevabınızı kabul etsin..

alıntı
 

Konuyu görüntüleyenler

 • Din Kültürümüz
 • Hz Muhammet S.a.v
 • Yasal Uyarı Görmek İçin Tıkla
  Geri
  Üst
  Combeki Media