Hoş geldiniz!

Forumumuza Kayıt Olarak, Açmış olduğumuz konulara erişebilir Ve Topluluğumuza Katılabilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol! Giriş yap

Dua Yakarış

 • Konbuyu başlatan alemextra 
 • Başlangıç tarihi
alemextra Çevrimdışı

alemextra 

Admin
Admin
Ayın En iyi Posteri
30 Ara 2023
9,183
2
38
konya

DUA

istikamet

-kaleme ve yazdıklarına andolsun-

rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla

ey rabbim; beni bağışla. rahmetini esirgeme üstümden beni müslüman olarak yaşat ve ölümüm müslümanca olsun.

beni dosdoğru yoluna ilet. nimet verdiklerinin yoluna. doğru yoldayken sapanların ve gazaba uğrayanlarınkine değil.

beni mümin kardeşlerimle bir ve beraber kıl. şeytanın dostlarından ve hilelerine düşmekden. zaafiyetten. gevşeklik. erteleme ve vurdumduymazlık hastalığından beri kıl.

beni namazım. orucum ve diğer ibadetlerimde “doğru” olandan eyle. zulme ve yandaşlarına karşı her gün bilincimi ve direnişimi tazele. beni ve neslimi sana kul olarak teslimiyet ve vakar içinde yaşat.

beni ve neslimi şehadet şerefiyle nasiplendir. Yolunda her türlü nefsi isteklerin ve arzuların zindanından arınmamı sağla.

ey rabbim; senin mülkün içinde gurur ve kibir haliyle yürümekten sana sığınırım. şereflendirdiğin dinin emirlerine bir dem de olsa karşı gelmekten sana sığınırım. Yapacak olduğum; çeşitli nedenlerden dolayı yapmadığım/yapamadığım eylemlerimden dolayı zillete düçar olmaktan sana sığınırım. Zorluk günlerinde senin dininin bekası için kendimi feda edememe gafletinden sana sığınırım. Zalimin zulmüne karşı susmak münzeviliğinden sana sığınırım. Sana ulaşmak için önüme dikilen her türlü engelin gadrine uğramaktan sığınakların en ulusu olan senin merhametine sığınırım.

ey rabbim; ey çaresizlerin. yoksulların. mazlumların koruyucusu! İstibdat ve zorba güruhunun üzerimizdeki alçak ve hain ellerini. yardımınla kırmamızı nasip eyle. Bizlerin eliyle intikamını almamızı nasip eyle. sana isyan etme cüretinde bulunan nice tuğyan ehline karşı olan asil isyanımızda şecaat. dirayet ve zafer nasip eyle.

ey rabbim; ey doğunun ve batının da sahibi! Senin arzında senin akidenle akitleşmiş ümmetini çağın firavunlarına karşı koru. Güneşin batıdan doğacağı gün gelmeden zalim topluluğunu bizim ellerimizle zelil eyle. Ümmetini bilinç. basiret. feraset ve adalet üzere kıl. senin adına ümmetin vermiş olduğu şehidleri kabul buyur. Kevser başında buluşmak için ahdleşmiş ve ahdlerini bozmamış kullarının gayretlerini kabul eyle. Arzının her yanından “lebbeyk” diye sellere dönüşen gözyaşlarıyla kıyama durarak. “şerik” ehline karşı öfkesini biriktiren –muttaki-lerine direniş gücü ver.

Ey rabbim; fitne. fahşa ve tefrikanın devleştiği bu zamanda senin rahmet ikliminde arınan sevdalılarına kurulan tuzaklara karşı bizi emin eyle. Hilesi pek zayıf olan iblisin ve ins-şeytanların darmadağınık kalplerinin ifritlik dolu hallerine karşı bizi uyanık kıl. İçinden musa’lar çıkaracak beyt’ül islamlar teşkil etmek için gönüllerimizi birbirimize yaklaştır. bir ve beraber kıl. Yüreklerimizi dinginlik. şefkat ve merhamet; belleklerimizi ilim. irfan ve hikmetle kuvvetlendir. Güzel eylemlerimizi kolaylaştır. adını kullanarak aldatanlara karşı bizi uyanık kıl...

ey rabbim; Kendimizi. kendinin yönüne doğru değiştirmek için; iman. itaat ve hareket nasip eyle. Toplumumuzu cahil. düşünmez. akletmez ve kalpleri hastalıklı; esfel-i safilin batağına saplanmış kimselerden arındırarak. halkımı vecd ehli eyle.

ey rabbim; günahlarımızı ve içimizdeki taşkınlığımızı bağışla. Üzerlerine miskinlik ve zelillik damgası vurulanlardan beri kıl. Hem dünyada hem de ahirette alnı pak kimselerle gönüldaş eyle. Sen içimizde olanı en iyi bilensin. Kalplerimizde olmayan şeyi ağızlarımızla söyleme bayağılığına düşürme bizi. İman karşılığında inkârı satın alanların örümcek evine benzeyen düzenlerine karşı. “rabbimiz inandık. bizi şahidlerle beraber yaz” diyen muttakileri koru. Üzerlerine hiçbir delil ve doğrulayıcı indirmediğin şeylerden alemlerin sahibi olan sana sığınırız.

ey rabbim; beni. adın anıldığında kalpleri titreyen. başlarına gelene sabreden ve kendilerine verilen temiz rızıklardan harcayan salihlerle beraber kıl. Beni. tevhidî bir kimlik. muhammedi bir kişilik. mustaz’af ve muvahhidlikten gelen bir asaletle kuvvetlendir ki; heva. heves ve riyakarlıktan arınayım.

Beni. nefislerine zulmedenlerden eyleme. Nefislerini yol gösterici edinenlerden de.

Beni. bilerek veya bilmeyerek nankörlük ve azgınlık çukuruna düştüğümde. kuru bir balçıktan/bayağı bir sudan yaratıldığımı hatırlatarak. sana tevbe etme haline tevdi et.

ey rabbim; ey varlığımın sahibi. Muhakkak bütün işlerin sonu yalnızca sana aittir. Ve sen “ol” dediğin için varız. dönüşümüz de kuşkusuz sanadır.
 

Konuyu görüntüleyenler

 • Din Kültürümüz
 • Hadis, Kıssa, Dua, Sünnet
 • Yasal Uyarı Görmek İçin Tıkla
  Geri
  Üst
  Combeki Media