Hoş geldiniz!

Forumumuza Kayıt Olarak, Açmış olduğumuz konulara erişebilir Ve Topluluğumuza Katılabilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol! Giriş yap

Dua Sevgi Duası

 • Konbuyu başlatan alemextra 
 • Başlangıç tarihi
alemextra Çevrimdışı

alemextra 

Admin
Admin
Ayın En iyi Posteri
30 Ara 2023
9,183
2
38
konya
Sevgi Duası

Ey Rabbim
Görüyorum güçsüz ve zayıfım kudretine ve marifetine ihtiyacım var. Bana bilgelik ver. Güzellikler içinde yürümemi sağla. Sevgiyle yarattığın her şeye bizi dost ve yardımcı kıl.

Senden güç ve bilgelik istiyorsam bu kardeşimden büyük olmak için değil içimdeki düşmanı yenmek ve onu terbiye etmek içindir.

Bana öyle bir kemal ver ki huzura ermiş bir kalple sana gelmeye her zaman hazır olayım.

Kalbim sana öyle bagh olsunki değersiz ve aldatıcı sevgiler onu aşağı çekmesin. Hiçbir acı ve zorluk kalbimi tüketmesin.

Ey Rabbim bize yardım et ki seni bilelim seni bulalım seni anlayalım ve imanla sana kavuşalım.

Ey beni yaratan

Ey seni unutanı unutmayan

Ey yarattığı her güzellikten daha güzel olan; bana sevgini ver çünkü seni seviyorum. Sana olan aşkın zayıfsa seni daha mükemmel sevmemi sağla. Seni öyle seveyimki ölümüm senin kalbine sığındığım an olsun.

Sana yakaran şu kulunu günahlarıyla başbaşa bırakma.

Evet ben olmadan önce sen vardın ve senin tarafından var edilmeye layık değildim. Buna rağmen beni var ettin. Varlığından haberdar ettin. Bitki değil hayvan değil İnsan eyledin. Kendine muhatap kıldın. Ama görüyorum ki sana layık olamadım. Yarattığın varlıklara hizmet edemedim. Bir incir çekirdeğinden koca bir incir ağacını yaratan sen Ey Rabbim; beni hakikatine eriştir alçak gönüllülükle insanlara hizmet etmemi sağla. Sen biliyorsunki ben her şeyi göremiyorum ama sen beni doğru yola iletebilirsin.

Ey Kalbimin nuru beni kaplayan karanlıkları nurunla aydılat. Biliyorum beni İçine düştüğüm karanlıklardan defalarca aydınlığa çıkardın. Ancak tatmin edilmemiş tutkularımın gürültüsü o çağrına uymamı engelledi.

Sen dünyayı bize hizmet etsin diye yarattın ama biz kendimizi öyle kaybettik ki dünyaya hizmet eder hale geldik.

Halbuki sen insanı kendi sevgin İçin yarattın. İşte bu yüzden yüreğimiz sende huzur bulana deli sıkıntılar içinde kalacaktır.

Ey sevgisiyle huzur bulduğumuz Rabbim seni bilmeyi ve tanımayı sağla. Seni sevmeyi her sevgiden üstün kıl.

Şimdi ise sana susamış olarak senin İman pınarına koşuyorum. Beni nefsimin ve kötü İnsanların arkadaşlığından kurtar çünkü biliyorum sen bizi seviyorsun. Resulün Muhammed (a.s) aracılığıyla bizi buldun ama biz seni aramıyorduk seni arayalım diye bizi buldun bize merhamet ettin.

Öyleyse biz bu rahmetin ahirettsde devamını istiyoruz. Ey Rabbim senden altın istemiyoruz Para istemiyoruz şan ve mevkide istemiyoruz. Ama yalnız seni istiyoruz senin sevgini istiyoruz. Ve biliyoruz ki seni bulan her şeyi bulur seni kaybeden her şeyden mahrum olur.

Yüzlerinizi doğuya ve batıya çevirmeniz iyilik değildir. Ama iyilik Allah'a ahiret gününe meleklere Kitaba ve peygamberlere iman eden; mala olan sevgisine rağmen onu yakınlara yetimlere yoksullara yolda kalmışa isteyip dilenene ve kölelere (özgürlükleri için) veren; namazı dostdoğru kılan zekatı veren ve ahidleştiklerinde ahidle-rine vefa gösterenler ile zorda hastalıkta ve savaşın kızıştığı zamanlarda sabredenler (in tutum ve davranışlarıdır) işte bunlar doğru olanlardır ve müttahi olanlarda bunlardır.
 

Konuyu görüntüleyenler

 • Din Kültürümüz
 • Hadis, Kıssa, Dua, Sünnet
 • Yasal Uyarı Görmek İçin Tıkla
  Geri
  Üst
  Combeki Media