Hoş geldiniz!

Forumumuza Kayıt Olarak, Açmış olduğumuz konulara erişebilir Ve Topluluğumuza Katılabilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol! Giriş yap

Fish Sarı Prenses Cinsiyet Ayrımı Nnasıl Yapılır

• Konbuyu başlatan alemextra 
  • Başlangıç tarihi
alemextra Çevrimdışı

alemextra 

Admin
Admin
Ayın En iyi Posteri
30 Ara 2023
9,179
2
38
konya

Sarı Prenses Cinsiyet Ayrımı Nnasıl Yapılır
Şimdiki Konumuzda Sarı Prenses ve aynı türler ininde belirgin özelliği olan anüs vent kontrolü ile cinsiyet ayrımı nasıl yapılır resimli bir şekilde göreceğiz. Bu şekilde aldığınız balığın cinsiyetini daha net ve kesin seçebilirsiniz.

Sarı Prenses Cinsiyet Ayrımı Dişi diye aldığınız sarı prensesler. erkek çıkabilir. Çünkü bu tür litaratürde monomorphic species (yani disisi ve erkegi birbirinden ayrilamayan tür) olarak geçiyor. Uzun bir süre ben de ayırt edemiyordum Sık sık dişi diye erkek alıp duruyordum ve yine üzülen (maddi-manevi) ben oluyordum. Çünkü gerçekten anal yüzgeç. üst yüzgeç. balığın yüzü. anal yüzgeç teki sahte

yumurtalar (yumurta benekleri). balığın rengi.... vs bunların hiçbiri gerçekten cinsiyet açısından belirleyici değil. İpucu veriyor ama bunlara bakarak bu hayvan %100 dişidir denilemiyor.

Mustafa bey (Echoe) bu konuda bana çok yardımcı oldu. Balıkların anal açıklıklarını kontrol etme yöntemi yani "Venting Yöntemi". Balıklarda anal açıklık: anüs ile anal yüzgeç arasında oluyor. (Anal yüzgeç; balığın alt tarafındaki tek olan yüzgeç. hani üzerinde sarı benekler olan) Şimdi ayrıma gelelim: dişilerdeki anal açıklık. anüse göre oldukça büyük. erkeklerde ise. her ikisi de hemen hemen aynı boyda.

Anal açıklığı kontrol ederken. balıkları 30 sn'den fazla su üstünde tutmayın ve isterseniz bir büyüteç kullanın. Balıkları tutarken. eliniz ıslak olsun. Bir de balıkların anal açıklık ve anüs ayrımı. en net 4 cm üstü balıklarda kesin anlaşılabiliyor

Konuyu görüntüleyenler

Yasal Uyarı Görmek İçin Tıkla
Geri
Combeki Media