Hoş geldiniz!

Topluluğumuza Katılın..

Şimdi Kayıt Ol! Giriş yap

Hayvanlar Kara Mamba (Yılan)

 • Konbuyu başlatan alemextra 
 • Başlangıç tarihi
alemextra Çevrimdışı

alemextra 

Admin
Admin
Ayın En iyi Posteri
30 Ara 2023
9,279
2
38
konya
Kara Mamba (Yılan)

Dünyanın en zehirli yılanları arasındadır. Ayrıca diğer yılanların hepsinden daha hızlı sokabilir ve bi damla zehri koca bir mavi balinayı öldürebilir.

Yeşil ve siyah olmak üzere ikiye ayrılır.
Yeşil mamba adını renginden alır ve gerçekten tehlikelidir.Genellikle ağaçlık yerlerde yaşar ve rengini kamuflaj için kullanılır.
Kara mamba ise adını derisinin renginden değin ağzının içinden alır.Bu yılanın ağzının içi siyahtır.Dişleri her ne kadar büyük olsa da ağzı siyah olduğu için görmek zordur.
Kara Mamba - Pembebere.com

Dünyada bulunan en zehirliyılan türüdür. Isırığının ve dolayısıyla zehrinin bir damara denk gelmesi halinde 30 dakika içinde sinir sisteminifelç ederek öldürebilir. Saatte 24 km olan hızıyla en hızlı yılan türüdür. Koşan bir insanın saatteki hızı da azami 24 km civarındadır. Yumurtadan yeni çıkmış taze yavrularında bile bir insanı öldürebilecek kadar güçlü bir zehir vardır. Ayrıca vücudunda toplamda bulunan zehir 10 insanı öldürebilecek kapasitededir.
Bu yılanlar geceleri adeta görünmezdirler.O kadar hızlılardır ki onları hayvanlar ailesinin ferrarisi olarak nitelendirebilirsiniz
 

Konuyu görüntüleyenler

 • Hayvanların Dünyası
 • Sürüngenler
 • Yasal Uyarı Görmek İçin Tıkla
  Geri
  Üst
  Combeki Media