Hoş geldiniz!

Topluluğumuza Katılın..

Şimdi Kayıt Ol! Giriş yap

Kadin Kadınların evliliklerini yok ettikleri 5 Ölçüt

 • Konbuyu başlatan alemextra 
 • Başlangıç tarihi
alemextra Çevrimdışı

alemextra 

Admin
Admin
Ayın En iyi Posteri
30 Ara 2023
9,203
2
38
konya

Kadınların evliliklerini yok ettikleri 5 Ölçüt

Her iki taraf da evlilikte kendi rollerini ustlenmekle yukumlu iken. kadınlar icin karşılıklı olan ve evliliği iyice yıkım edebilen hataları eksik sayıda planlamak istedik.
Evliliğin belli başlı hedefinin uzlaşma ve sevinc olması gerektiğini yÂd etmek onemlidir. Eğer yaşam stresli ise. o zaman algılarınızı değiştirmeye calışmalısınız. Stres yerine dunyayı dostca gorebilmeyi deneyin. Eğer mutsuz hissederseniz. size mutluluğu getirecek şeyleri arayın. Sadece mutlu olmayı isteyin. Kimseyi başkalaştırmak istemeyin. Değiştirebileceğiniz tek birey kendinizdir.

1- Gercekci olmayan beklentiler

Bir sorununuzu once siz olcmeyip. mutsuzluğunuzu ona yansıtmak evliliğinizi hızla değil edecektir. Mutsuz hissederseniz. once gerceği inceleyin. Beklentilerinizi durumunuzun gerceğine uyacak şekilde şekillendirirseniz mutlu olursunuz. Eşinizin ya da cocuklarınızın sizi mutlu etmelerini beklemek gercekci değildir. Once kendinizi mutlu edin. Hayat baştan başa eşinizin bir arkadaşınız olduğunu duşunun. Bu işinize fayda mıydı? Bircok bayan. birkac rolu dolduran birkac arkadaşa sahiptir. Alışveriş yapmayı sevdiğiniz bir arkadaşınız vardır. Bir arkadaşınız sizinle calışmayı sever. Bir arkadaşınızla cuma akşamları kahve icmeyi seversiniz. Hayatınızdaki her kişi obur ve manÂlı bir rol ustlenir. Hicbiri daha onemli değildir. sadece farklıdır. Eşinizin sizi tamamlamasını ve sonsuz mutluluğu kazanmasını beklerseniz. yalnızca başarısızlığa uğrarsınız. bununla beraber kendinizi duş kırıklığına uğratırsınız.
Her ihtiyacınızı gercekleştirmek icin bir kişiye bakmak yerine. etki cemberinizi genişletin. farklı alanlara yonlendirilmiş insanları ayrı nimetlerle dolduran ceşitli halk muziği ekleyin. Ve en onemlisi. kendinize bakın. Kiminle olduğunuzla. butun ve mutlu hissetmenin yollarını bulun. Once. kendinizde kendi mutluluğunuzu bulmaya calışın. Ve sonra. sizi tamamlamak icin başkasına bakmak yerine birbirlerinin hayatlarını tamamlayıcı yollar bulmaya calışın.

2- Evliliğinizi incitecek. zarar verecek ve değil edecek sozcukleri kullanmak

Erkekler bedenen daha dinc olmakla birlikte. sozlu zekaya gelince kadınlar avantajlıdır. Sıradan olarak. kadınlar erkeklerden takriben uc kat pozitif konuşurlar. Sıradan bir bayan. eşi. patronu. arkadaşı ya da ortağı yaklaşık 7.000 kişiyle konuşurken. gunumuzde yaklaşık 20.000 kelimelik hitabe biter. Kadınlar konuşmacıdır ve kelimeleri en bereketli şekilde kullanırlar. Kırdıktan sonra ne değin uzgun olursanız olun. zarar vermişsinizdir. Dunyadaki tum uzuntuler. coşmuş sozlerinizin acısını asla geri getirmez. Kelimelerinizi tabanca olarak kullanmaktan ziyade. onları rahatlatmak. desteklemek ve takviye etmek icin şifa verici olarak kullanın. Ve buyuklerimizin defalarca "hoş bir şey soyleyemezsen o sure hicbir şey soyleme" sozunu hatırlayın.

3- Kucumseyen ve eleştirel ifadeleri. hareketleri gostermek

Bu. eşinize veya goruşune saygısızlık ettiğinizi gostermenin seri ve kolay bir yoludur. Erkekler onlara gelen eleştiri barajıyla boğulabilir. Sonucta diğer yerlerde kapanır. cekilir ve onay alırlar. Eşinize karşısında eleştirel veya kucumseyen davrandığınızda. saldırıya uğradığını ve değerlenmediğinizi hissedecektir. Onu dinleyin. Soru sorduğunuz da. konuşmayı bırakıncaya dek bekleyin. Birkac dakika dikkatinizin merkezi olmasına musade verin. Akşam yemeğinde. gunun geri kalanında neler yaptığını dinlemek istediğinizi soyleyin.
Saygısızlık gostermenin bir diğer yolu. gozlerini yuvarlamak veya kucumseyen yuz ifadeleri yapmaktır. Bunlar. eşiniz icin de rahatsızlık verici. tıpkı sizin ergenlikte yaptığınız gibi. Sonsuza dek evli olsanız bile vahşi olmaya hic luzum değil. Dikkatinizi vermek. ona gormek ve kulak vermek daha onemlidir; gozlerini yuvarlamak veya başını ofkelendirmek onu incitmek icin yeterli olacaktır.

4- Yetkisini gucsuz duşurmekle birlikte. yukumluluk almasını istemek

Herhangi bir organizasyonda. sorumluluk sahibi olan bir lider olmalıdır. Butun organizasyonun başkanı. "Masa burada durur" diyendir. Tipik olarak sorumluluğu taşıyan birey nihai soz sahibi kişidir. Aileler ve ilişkiler diğer organizasyonlara fazla aynı. Sorumluluk Sahibi birisi. işler ters gittiğinde butun sorumluluk alacak birisi ve herkesin donuşebileceği biri olmalıdır. Naturel ancak. bu rolu kullanmaya razıysanız. adamakıllı sorumluluk sahibi almak istiyorsanız. Sorumluluk Sahibi kişinin eleştirilmesi kolaydır ve daha iyi bir işte olabileceğini dikkate almak kolaydır. Gucluk. yukumluluk alma zamanı geldiğinde kazanc. Eşinizin yazdığı girdiyi dikkate almadan kararlar tahsis etmek ve işler yoluna girmeden onu itham etmek yerine. birlikte calışmayı deneyin. İşlerin nasıl yapılacağını birlikte kararlaştırabilir ve kararların alınması gerektiğinde ona son soz verebilirsiniz. Karar vermesinin ışığında kibar olun. Onde dışarı giden yeteneğine saldırmadan bir karara titiz bir şekilde katılabilirsiniz.

5- Yanlış insanı secmek

Bir erkekle tanıştınız ve ondan hoşlanıyorsunuz. Zamanla minik kusurları ayrım etmeye başlıyorsunuz. Zırhınızdaki zımbalar icten ice size bağırıyor. hatalarını size carpıyor lakin siz sessiz kalıyorsunuz. "Ben evlendikten daha sonra kendimi de onu da tamir edeceğim" diyorsunuz. Orada durun! Onu duzeltmek yok. Evlendiğiniz tarihteki adamla yaşadığınız adam aynı adam olacak. Nazikse hala kibar. kabaysa hala vahşi olacak. Icki bağımlısı mı? Hala bağımlısı olacak. Başkalarının esas ozelliklerini değiştiremezsiniz. Onları değişime sevk edemezsiniz. Onları azarlayamazsınız veya onları başkalaştırmak icin şikayet edemezsiniz. İlişkide sağlığa zararlı hissediyorsanız. evlilik onu duzeltmez. Evlendikten sonradan sihirli bir şekilde daha sorumluluk sahibi. daha guvenilir ya da daha artı insancıl olmayacaktır.


Bu liste yıldırıcı gorunse de. evliliğin temel amacının barış ve mutluluk olması gerektiğini hatırlamak onemlidir. Yaşam stresli ise algılarınızı değiştirmeye calışın. Gerginlik yerine barışı gorebilirsiniz. Eğer mutsuz hissederseniz. size hayatta mutluluğu yerine getirecek olan şeyleri arayın. Sadece mutlu olmayı isteyin. Bir şeye en basit gidecek yol sadece mutlu olmaktır. Ve unutmayın ki değiştirebileceğiniz tek birey kendinizdir.
 

Konuyu görüntüleyenler

 • Kadın
 • Evlilik
 • Yasal Uyarı Görmek İçin Tıkla
  Geri
  Üst
  Combeki Media