Hoş geldiniz!

Topluluğumuza Katılın..

Şimdi Kayıt Ol! Giriş yap

Kadin Kadınlar Niçin Makyaj Yapar

 • Konbuyu başlatan alemextra 
 • Başlangıç tarihi
alemextra Çevrimdışı

alemextra 

Admin
Admin
Ayın En iyi Posteri
30 Ara 2023
9,286
2
38
konya

Kadınlar Niçin Makyaj Yapar

Kadınlar neden makyaj yapar; Boylece cok kadın icin makyaj jurnal hayatın bir parcasıdır. Ozel gunlerde ise kadınlar daha itinalı ve gosterişli makyajları tercih eder. Peki hic duşundunuz mu. kadınlar nicin makyaj yapar. Kadinay.Net sizler icin duşundu..
Kadınlar Neden Makyaj Yapar..

Kadınların neden makyaj yapmayı sevdiklerini araştıran uzmanlar. yuzunu aynada makyajsız gorebilen kadının. makyajdan daha sonra yuzunun başkalarına nasıl goruneceği ongorusu ve iyimserliğiyle harekete gectiğini belirlediler.

Daily Telegraph'ta bulunan habere gore. bir Japon kozmetik firması icin. beyin uzmanı Dr. Ken Mogi ve ekibi gore yapılan ve 2 sene suren araştırmada. kadının yuzunu makyajlı ve makyajsız olarak nasıl algıladığıyla ilgili beyinde bambaşka faaliyetlerin bulunduğu belirlendi.
Beyin tarama cihazı kullanan bilim adamları. beynin kaudat cekirdeğindeki faaliyetleri incelediler. Tarama sonucunda. bir bayan kendini makyajsız gorduğu vakit başkalarının kendisini nasıl goreceğini ongorduğunu ve beynin "odul sisteminin" herekete gecerek haz duygusal veren dopamin salgıladığını saptadılar.

Araştırmacılardan Keişi Saruwatari. "Daha onceki araştırmalardan biliyoruz ancak. beynin bu bolumu herekete gectiğinde kesin faaliyetlerden şımartma alırız. Bunu şoyle yorumluyoruz; bir bayan yuzune baktığında makyaj yaptığı vakit nasıl goruneceğini tahayyul ediyor. Burada beklenti. ozendirme ve hevesin bir karışımı soz konusu. Makyaj kadınlarda. diğerleriyle ilişki kurulmasına ve zevk duyulmasına katkıda bulunuyor" dedi.

Bilim adamları araştırmadan once. kadınların makyajdan daha sonra artı hisler icine girdiklerini duşunuyorlardı.
Bunun kadınlar aralarında yapılan bir araştırma olduğunu hatırlatan uzmanlar. bir erkeğin de sabah traş olduğunda ve yuzune traş kolonyası surduğunde benzer hisler icinde olabileceğini soylediler.
Etiket Guzellik Makyaj Kadınlar Nicin Makyaj Yapar Dr. Ken Mogi Kadınların Makyaj Yapma Nedenleri
 

Konuyu görüntüleyenler

 • Kadın
 • Güzellik
 • Yasal Uyarı Görmek İçin Tıkla
  Geri
  Üst
  Combeki Media