Hoş geldiniz!

Topluluğumuza Katılın..

Şimdi Kayıt Ol! Giriş yap

Dua Efendimiz A.s.m 'den Tavsiye Dualar..

• Konbuyu başlatan alemextra 
  • Başlangıç tarihi
alemextra Çevrimdışı

alemextra 

Admin
Admin
Ayın En iyi Posteri
30 Ara 2023
9,222
2
38
konya

"Bir zorlukla kaşılaşıldığında. yağmur yağdığında. aksırıldığı zaman. yenibir elbise giyildiğinde. çarşıya çıkıldığında. rüzgâr estiği zaman" gibi durumlarda Efendimiz a.s.m 'den tavsiye dualar.

ÇARŞIYA ÇIKILDIĞI ZAMAN

136_1.gif

Allah'ın ismiyle. Allahım. Senden bu çarşının ve içindekilerin hayrını diler. bu çarşının ve içindekilerin şerrinden Sana sığınırım.
YENİ BİR ELBİSE GİYİLDİĞİ ZAMAN
135_1.gif

Allahım. hamd Sana mahsustur. Bunu bana Sen giydirdin. Bunun hayrını ve bunun yapılış gayesinin hayrını Senden dilerim.
135_2.gif

Bunun şerrinden ve bunun yapılış gayesinin şerrinden Sana sığınırım.
135_3.gif

Kendisiyle avretimi örttüğüm ve hayatımda kendisiyle güzelleştiğim bu elbiseyi bana giydiren Allah'a hamd olsun.
135_4.gif

Benden kaynaklanan hiçbir güç ve kuvvet olmaksızın bu elbiseyi bana giydiren ve onu bana rızık olarak veren Allah'a hamd olsun.
HOŞUNA GİDEN BİRŞEY GÖRDÜĞÜNDE
139_2.gif

İyiliklerin. nimeti ile tamamlandığı Allah'a hamd olsun.
TURDANDA BİR MEYVE GÖRDÜĞÜNDE
140_2.gif

Allahım. evvelini gösterdiğin gibi âhirini de göster.
140_3.gif

Allahım. meyvalarımıza bereket ver; şehrimize bereket lüt-feyle. sa' ve müddümüze de bereket ihsan eyle.
YEMEKTEN SONRA ELLERİ YIKARKEN
100_1.gif

Yediren fakat kendisine bir şey yedirilmeyen Allah'a hamdolsun. O bize lütufta bulunmuş. yedirip içirmiş ve her güzel imtihanla bizi imtihan etmiştir.
100_2.gif

Bizleri yemeklerle doyuran. içeceklerle susuzluğumuzu gideren. çıplaklıktan örten. giydiren. dalâletten hidayete erdiren. körlükten basirete kavuşturan. mahlûkatının çoğuna üstün tutan Allah'a hamd olsun.
YEMEK DAVETİNİ VERENE YAPILAN DUA
100_3.gif

Allahım. kendilerine verdiğin rızkı bereketlendir. onları bağışla. merhamet et.
100_4.gif

Allahım. beni doyuranı doyur. bana içirene Sen de içir.
BULUT GÖRDÜĞÜNDE
127_1.gif

Allahım. bununla gönderilenin şerrinden Sana sığınırız. Allahım. bol bol faydalı (yağmur ver).
RÜZGAR ESTİĞİNDE
128_3.gif

Rüzgâr estiğinde. rüzgara doğru yönelir. diz üstü çöker. ellerini açar. sonra şöyle dua eder:" Allahım. Senden bu rüzgârın hayrını ve onda bulunan hayrı ve onunla gönderilen hayrı dilerim. Onun şerrinden. onda bulunan serden ve onunla gönderilen serden Sana sığınırım.
128_4.gif

Allahım. onu bereketli rüzgarlar eyle. şerli rüzgar eyleme. Allahım. azap değil. rahmet yap."
YAĞMUR YAĞDIĞINDA
127_3.gif

Allahım. bol bol faydalı (yağmur ver). (3 defa)
GÖK GÜRLEMESİ DUYULDUĞUNDA
128_1.gif

Allahım. bizi gazabınla öldürme. azabınla helak etme ve bundan önce bize afiyet ihsan eyle.
128_2.gif

Gök gürültüsünün kendisine has hamd ile. meleklerime kendisinden korkarak teşbih ettiği Allah her türlü eksiklikten münezzehtir.
AKSIRINCA
148_1.gif

Her hâl-ü kârda Allah'a hamd olsun. "Hamd olsun Alemlerin Rabbi Allah'a."
148_2.gif

Rabbimizin hoşlanıp razı olacağı biçimde çokça. tertemiz. mübarek hamdler. bereketlendirilmiş ve aynı zamanda Rabbimizin sevdiği ve razı olduğu hamdler Ona mahsustur.

Aksıranı Gören
148_3.gif

Allah sana merhamet etsin.

Aksıran da Cevaben
148_4.gif

Allah beni ve sizi bağışlasın. sizi hidayette sâbit-kadem eylesin ve halinizi salâha erdirsin.
148_5.gif

(Veya) Allah bize ve size merhamet etsin. bizi ve sizi bağışlasın.
BİRŞEYDE ZORLANDIĞINDA
153_3.gif

Allahım. kolaylık ancak Senin kolay kıldığın şeydedir. Sen. istersen tepeleri düzler. zorlukları kolaylaştırırsın.

Dua Mecmuası
Açıklamalı Dua Hazinesi.
Bilal Eren

Son düzenleme:

Konuyu görüntüleyenler

• Din Kültürümüz
  • Hadis, Kıssa, Dua, Sünnet
  • Yasal Uyarı Görmek İçin Tıkla
    Geri
    Combeki Media