Hoş geldiniz!

Topluluğumuza Katılın..

Şimdi Kayıt Ol! Giriş yap

Dua Dua ettim neden kabul olmadı.

• Konbuyu başlatan alemextra 
  • Başlangıç tarihi
alemextra Çevrimdışı

alemextra 

Admin
Admin
Ayın En iyi Posteri
30 Ara 2023
9,286
2
38
konya

herkesten istemeyi akıl edebiliyoruz da allahtan istemek hep en son aklımıza geliyor dua ettim kabul oldu veya dua ettim neden kabul olmadı der çocuklar veyahutta çocuk zihninde olan kardeşlerimiz

her dua kabul olur. Yeter ki acele edilmesin... yeter ki kabul olmadı denmesin... yeterki içinde ciddiyet olsun...

vallahi hayatımda kabul olmayan bir tek dua hatırlamıyorum kabul olmayan dua demiyorum kabul olmaya hazır dua diyorum

bu günlerde ise duamı

başarı için müslümanların muzafferiyeti sıhhatim için mebrur bir hac için ve de şehit olarak cihad meydanında can vermek için dua ediyorum ben kabul olacaklarından eminim ne zaman olacağı beni hiç ilgilendirmiyor. Çünkü bana düşen dua edip istemek ne zaman vereceği Onun sahasına giriyor

Dua ibadetin özüdür

Bir hadiste de zaten öyle buyurulur dua ibadetin muhhudur yani beynidr özüdr diyor.

namazın salatın asıl manası duadır fatiha suresinin yarısı duadan ibarettir diğer yarısı da sena olup dua için mukaddimedir

Rabbimiz şöyle buyurur..duanız olmasa rabbim size ne değer verir?

bunun yanında şunuda eklemk istiyorum kalmış ki kafirlerin duası bile kabul olur.

kuranda kafirlerin ve müşriklerin bile ihlasla dua ettiklerinde dualarının kabul edildiği defalarca vurgulanıyor. Haberiniz var mı?.

dualarımız neden kabul olmuyor diye hala düşnenler ise kendilerinden kaynaklandığını bilmemlilerdir acaba nasıl dua ediyosunzda allhın huzuruna nasıl çıkıyordunuz..

duamızn kabulu için bizde birtakım kurallara dikkat etmeliyiz arkadaşlar yine bir hadisi şerifte ne gzl söylemiş çalışmadan dua eden silahsız harbe gider gibidir..

onun içn duadan önce tövbe edilmeli sadaka verilmeli imanı düzeltmeli duamızn kabul olacağına inanmalı iki düz üzerine kıbleye karşı oturup duaya başlarken subhane rabbiyel aliyyil alel vehhab demeli euzu besmele çekmeli hamd ve selavat okumalı ve arkdşlar duamızı üçden fazla okumalıyız rabbbimden dilemeliyiz kabul olmadı die duamızı bırakmmalı devam etmeliyiz sürekli

bir hadisi şerifmizide sizlere söyleyerek yazımı bitireceğim siz kabul edileceğine yakı olarak inanarak allha dua ediniz allhu tealayı unutarak gafletle edilen dua kabul olmazarkadşlar farzları yapmıyanın namaz kılmayanın duası kabul olmaz haramdan sakınmayanın duası kabul olmaz.

allh bütn müsliman kardeşlerimizn dualarını kabul etsin amin dua ile kalın..

Konuyu görüntüleyenler

• Din Kültürümüz
  • Hadis, Kıssa, Dua, Sünnet
  • Yasal Uyarı Görmek İçin Tıkla
    Geri
    Combeki Media