Hoş geldiniz!

Forumumuza Kayıt Olarak, Açmış olduğumuz konulara erişebilir Ve Topluluğumuza Katılabilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol! Giriş yap

Saglik Çocuklarınızı Hafif ve Sağlıklı Giydirin

 • Konbuyu başlatan alemextra 
 • Başlangıç tarihi
alemextra Çevrimdışı

alemextra 

Admin
Admin
Ayın En iyi Posteri
30 Ara 2023
9,180
2
38
konya
Çocuklarınızı Hafif ve Sağlıklı Giydirin

Beslenme söz konusu olduğunda da kıyafet seçiminde de ortak nokta yazın hafif ve sağlıklı olması olabiliyor. Nasıl ki yediğimiz fazla besinler üzerimizde ağırlık yapıyorsa yazın giyilen kalın kumaş t-shirtler de aynı etkiyi yaratıyor. Durum bebekler için de geçerli. Mutlu ve keyifli bir gün geçirmeleri içinde rahat edeceği kıyafetlere de bağlı. Peki yazın nelere mi dikkat etmelisiniz. cevabı yazımızda.
Bebekler için her mevsimin favorisi pamuklu giysilerdir. İster yazın isterseniz de kışın hiç fark etmez alacağınız ürününün pamuklu olması önceliklerinizin ilk baş sırasında olmalı.
1503656340599ff994cc93e.jpgBebeğinizin teni son derece hassas bir yapıya sahip. Bunu siz de biliyorsunuz. İşte bu yüzden sert kumaş yerine yumuşak dokulu kumaşları tercih etmelisin.
Bebeğinizin teni kızarmaya müsaittir. Bu yüzden şekline ve görüntüsüne kanıp kıyafetleri tercih etmeyin.
Sağlıksız ve yanlış kıyafet seçimleri bebeğinizin teninde; alerji. pişik. kaşınma. kızarma gibi sorunlara sebep olabilir.
Sentetik karışımı ya da kimyasal boyalı kıyafetler yine kaçınmanız gereken kumaşlardan. Çünkü bu kumaşlar bebeğinizin deri solunumunu engeller. Bu da daha çok terlemesine ve çeşitli deri hastalıklarının oluşmasına sebep olabilir.
Yazın bizler nasıl efil efil dediğimiz kıyafetleri tercih ediyorsak. Bebeğimiz için de seçimlerimiz aynı yönde olmalı. Yani hava alan. kolay terletmeyen giysiler favorileriniz olmalı.
Koyu renklerden kaçınmanız yine yazın uyulacak kurallar arasında.
Ürünleri alırken sağlıklı olup olmadığını birtakım testlerden geçip geçmediğine bakılarak anlayabilirsiniz.
D vitamini son derece önemli evet ama siz yine de kıyafet seçimlerinizde “Ultraviole korumalı” ibaresini dikkate alın.
OEKO-TEX 100 Kalite Standardı Sertifikası demek ekolojik gereksinimler dikkate alınarak hazırlanmıştır demek. Yani bebeğiniz için yüzde 100 pamuklu ve sertifikalı malzemelerden yapılmış demektir.
İpuçları
Yaz demek. özgürlük demek rahat kıyafetleri giymek demek. İşte bu yüzden bebeğiniz için tek parça yerine iki parçalı kıyafetleri tercih edin.
Bol giysiler yine hareketlerini kısıtlamayacağından dolayı günü çok daha iyi geçirmesine sebep olacaktır.
Bebeğinize açık renkler giydirin diyoruz evet ama abartıya kaçıp aşırı parlak renklerle baştan aşağı donatmayın. T-shirt’ünün bir köşesinde eğlenceli durabilir ama bir sokak lambası edasında neon renkleri tercih etmeyin. Üstelik uzmanlar aşırı tonların bebekte huzursuzluk yaratabileceğini belirtiyorlar.
Koyu renkler güneş ışığını kolay çektiğinden tercihlerinizin son sırasında bile olmamalı.
Yaz Dolabı
Özetle yazın çok parçalı kıyafetleri. açık renkleri. kaşıntıya sebep vermeyecek kumaşları. ince hırkaları tercih edin. Hırkalarının da şapkalı olmasına özen gösterin ki akşam rüzgarı çıktığında hemen şapkasını takabilin. Atletini hava sıcak diye çıkarmayın. Hem terini emer hem de belinin hafifte olsa soğuk almasını önler.
Dipnot
Bebeğinizin üşüyüp üşümediğini bebeğinizin ellerini ya da ayaklarını tutarak anlayamazsınız. Bunun için kıyafetlerinin içinde kalan bölgelerini ya da bebeğinizin ensesini. kollarını kontrol etmelisiniz. Böylece gerçekten üşüyüp üşümediğini anlayabilirsiniz.

Alıntıdır
 

Konuyu görüntüleyenler

 • Sağlık
 • Genel Çocuk Sağlığı
 • Yasal Uyarı Görmek İçin Tıkla
  Geri
  Üst
  Combeki Media