Hoş geldiniz!

Forumumuza Kayıt Olarak, Açmış olduğumuz konulara erişebilir Ve Topluluğumuza Katılabilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol! Giriş yap

Saglik Çocuklarınıza 6 Yaşına Kadar Kulak Estetiği Yaptırın

 • Konbuyu başlatan alemextra 
 • Başlangıç tarihi
alemextra Çevrimdışı

alemextra 

Admin
Admin
Ayın En iyi Posteri
30 Ara 2023
9,183
2
38
konya

Çocuklarınıza 6 Yaşına Kadar Kulak Estetiği Yaptırın

Genellikle genetik faktörlere bağlı olan dış kulak şekil bozuklukları (kepçe kulak). kulakların olduğundan daha iri gözükmesine ve yüz bölgesiyle oluşturduğu açının normalden daha fazla olmasına neden oluyor. Özellikle çocukluk döneminde çevreden gelen alaylar. kişiyi mutsuz ederek psikolojisini bozuyor. Normal şartlarda kulak gelişiminin 6 yaşında tamamlandığını belirten İstanbul Estetik doktorlarından Op. Dr. Süleyman Kumbasar. yapılan en büyük hatanın kulak estetiği için ergenlik ve yetişkinlik dönemini beklemek olduğunu vurguluyor.
Kepçe Kulakla Alay Edilmesi Özgüven Eksikliğine Neden Oluyor
Kulak estetiği için okul öncesi dönemin seçilmesi tavsiye ediliyor.
1499326123595de6ab4c016.jpg


Kepçe kulağı olan bir çocukla dalga geçilmesi çocukta güvensizlik oluşturabilir. Okula başlar başlamaz çocuklar bu tip durumlarla karşı karşıya kalıyor ve psikolojileri bozuluyor. Sonrasında ergenlik döneminde sürekli kulaklarını saklamaya çalışan ve saç uzatan bireyler olarak karşımıza çıkıyorlar. Bu nedenle. sıkıntıları yaşamadan. mümkün olan en küçük yaşta operasyonun gerçekleştirilmesi gerekiyor.
Yara İzi Kesinlikle Görünmüyor
İşlem çocuk yaşta genel. yetişkinde local anestezi yöntemi ile yapılıyor. Ortalama 1.5 saat sürüyor. Aynı gün taburcu olunduğu için sosyal yaşantıdan kopma olmuyor. Ameliyattan 3 hafta süreyle saç bandı takılmasını tavsiye ediyoruz. Saç bandının amacı. eski haline dönmek isteyen kıkırdağı tutan dikişlerin üzerindeki yükü azaltmaktır. 6 - 12 ay arasında kulak arkasında kalan iz iyileşiyor. Arkadan bakıldığında yara izinin görünme şansı ise kesinlikle bulunmuyor.

Alıntıdır
 

Konuyu görüntüleyenler

 • Sağlık
 • Genel Çocuk Sağlığı
 • Yasal Uyarı Görmek İçin Tıkla
  Geri
  Üst
  Combeki Media