Hoş geldiniz!

Forumumuza Kayıt Olarak, Açmış olduğumuz konulara erişebilir Ve Topluluğumuza Katılabilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol! Giriş yap

Dua Âlemlerin Rabbi Yüce Allah’a kainatın zerreleri adedince hamd

 • Konbuyu başlatan alemextra 
 • Başlangıç tarihi
alemextra Çevrimdışı

alemextra 

Admin
Admin
Ayın En iyi Posteri
30 Ara 2023
9,183
2
38
konya
Güzel bir dua

Âlemlerin Rabbi Yüce Allah’a kainatın zerreleri adedince hamd ü sena kulları içinden seçip zirve payelerle şereflendirdiği en doğru sözlü ve en güvenilir elçisi Hazreti Muhammed’e tertemiz pırıl pırıl hane halkına mükerrem ashabına ve kıyamete kadar gelip geçecek insanlar içerisinde ihsan şuuruyla onlara ittiba edenlere de sonsuz salât ü selam olsun!

Allah’ım! Kalblerimizi muhabbet mehafet Sana ve yüce katındaki güzelliklere karşı şevk u iştiyak hisleriyle doldur.. bizi Habîbin Hazreti Muhammed Mustafa (sallalahü aleyhi vesellem) ve Ulu Zatına yakınlıkla payelendirdiğin kurbet kahramanlarının maiyyetiyle şereflendir.. fazlından ve rahmetinden dileniyoruz; takva ile serfiraz seçkin ve hayırlı kullarınla beraber Firdevs cennetlerini bizim de menzilimiz makarrımız ve ikâmetgâhımız eyle!

Kullarını bağışlamayı onların günahlarını setretmeyi onları hep rahmet ve iyiliklerle sevindirmeyi Zatına layık bir şekilde çok seven Yüceler Yücesi Rabbimiz! Lutf-u kereminle bizim gözyaşlarımıza da merhamet buyurup dualarımıza icabet etmeni sürçmelerimizi tökezlemelerimizi ve göre göre bile bile kapaklanmalarımızı mağfiret buyurmanı kusurlarımızı yarlığamanı hatalarımızı görmezden gelmeni diliyoruz.

Rabbimiz! İzzet ve hikmet sahibi Azîz ü Hakîm Sensin! Şayet azap edecek olursan biz Senin kullarınız; bir de lutfeder merhametinle muamelede bulunursan doğrusu o da Sen’in şanına pek yaraşır.

Efendimiz Hazreti Muhammed’e aile fertlerine ve bütün ashabına salât u selam ederek dualarımızı niyazlarımızı kabul buyurmanı Senden dileniyoruz Rabbimiz!
 

Konuyu görüntüleyenler

 • Din Kültürümüz
 • Hadis, Kıssa, Dua, Sünnet
 • Yasal Uyarı Görmek İçin Tıkla
  Geri
  Üst
  Combeki Media