Hoş geldiniz!

Forumumuza Kayıt Olarak, Açmış olduğumuz konulara erişebilir Ve Topluluğumuza Katılabilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol! Giriş yap

Fish 900 Litrelik dev bir Akvaryum - Berlin'deki Radisson SAS Hotel

• Konbuyu başlatan alemextra 
  • Başlangıç tarihi
alemextra Çevrimdışı

alemextra 

Admin
Admin
Ayın En iyi Posteri
30 Ara 2023
9,179
2
38
konya
900 Litrelik dev bir Akvaryum - Berlin'deki Radisson SAS Hotel

Berlin'deki Radisson SAS Hotel''n lobisinde bulunan dev akvaryumun yüksekliği 25 metre ve içinde 900.000 litre su bulunmaktaymış.

İnsanın bile içinde küçük göründüğü bu akvaryumun havalandırması jet motor ile yapılmakta.Akvaryumun adı aquadom.bana çok ilginç ve hoş geldiği için sizlerle paylaşmak istedim umarım beyenirsiniz(yorumlarınızı bekliyorum)

işte resimleri:

1a6f077d7ed58d9942ba14a52f3d7562.jpeg

Konu İle İlgili 2022 deki gelişme..

Almanya’nın başkenti Berlin’deki Radisson Collection Hotel’de içinde 1500 balığın bulunduğu 25 metre yükseklik ve 11,5 metre çapındaki “Sea Life” ya da “AquaDom” olarak bilinen akvaryum patladı.

Reuters’ın haberine göre, Berlin polisinden yapılan açıklamaya göre bir milyon litre suyun bulunduğu akvaryumun suları bina önündeki caddeye akarken cam parçalarından da 2 kişi yaralandı. Açıklamada, akvaryumun içinde bulunduğu otel binasının cephesinin zarar gördüğü ve binanın parçalarının sokağa savrulduğu aktarıldı. Akvaryum suyunun binanın önünden geçen caddeye aktığı ifade edilen açıklamada, cam kırıntılarından 2 kişinin yaralandığı belirtildi.

Akvaryum iki yıl önce bir tamirattan geçirilerek yenilenmişti ve yanı sıra yükselen camdan bir asansör oteldeki konukların akvaryumun içindeki yaşamı yakından izlemelerine imkan veriyordu. 100 ayrı türden tropik balıklar bulunan akvaryum, iki yıl önce bir tamirattan geçirilerek yenilenmişti. Hatta bazı odalar otel reklamlarında “Akvaryum manzaralı” olarak tanıtılıyordu.

C23AD28D-8FE8-447F-A843-2AF4E3186774.jpeg

Konuyu görüntüleyenler

Yasal Uyarı Görmek İçin Tıkla
Geri
Combeki Media